Získá hajný Ondřej ruku krásné princezny? Odpověď získáte v Kulturním zařízení.

Získá hajný Ondřej ruku krásné princezny? Odpověď získáte v Kulturním zařízení.

Po tříměsíční pauze se na divadelní prkna Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí vrací pohádkové předplatné Sedmikráska. Poslední únorový den tj. v sobotu 28. si pro děti připravily dramaturgyně pohádku O medvědu Ondřejovi z dílny Divadelní společnosti Julie Jurištové. Představení je naplánované na šestnáctou hodinu.

Na zámku v jednom království chtějí vdát princeznu Zlatavu za urozeného nápadníka, protože království nemá krále. Princezna se ale vdávat nechce a tak se vydá pro radu k babce kořenářce. Cestou potká hajného Ondřeje, který se jí zalíbí a on její lásku opětuje. Královna nechá vyhlásit, že ten, kdo princeznu najde v tajné komnatě ve věži, se stane králem. Loupežníci Hrombambul a Strašbuján, kteří v království řádí, se převléknou za prince a ucházejí se o princezninu ruku. Ondřejovi babka kořenářka poradí, aby se převlékl za medvěda a šel také do zámku hledat princeznu. Všichni po princezně marně pátrají. Ale jediný Ondřej v přestrojení za medvěda najde cestu k princezně a k jejímu srdci. Hru O medvědu Ondřejovi napsala na motivy lidové pohádky Dana Pražáková.

Vstupenky na třetí pohádkovou inscenaci z Předplatného Sedmikráska jsou v doprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2015)