Valašský špalíček 2014 zahajuje předprodej vstupenek a odtajňuje první jména

Valašský špalíček 2014 zahajuje předprodej vstupenek a odtajňuje první jména

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí zahájilo předprodej vstupenek na letošní ročník festivalu na křižovatce žánrů Valašský špalíček 2014. Ten se uskuteční ve dnech 19. až 21. června v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.

Jak je známo, festival Valašský špalíček nepatří mezi ty příliš komerčně laděné festivaly a tak tomu zůstává i letos. Návštěvníci budou mít možnost objevovat nová a zajímavá jména mnoha různých žánrů jak české a slovenské hudby, tak i té světové. Zahajovacího koncertu ve čtvrtek 19. června se letos ujme Karel Plíhal, který se svým programem vystoupí na prvním nádvoří zámku Žerotínů. Jedním z velkých jmen tohoto roku je skotská rocková skupina Nazareth. „Ta je především známá svou předělávkou balady Love Hurts z poloviny sedmdesátých let. Od loňského roku však koncertují v uskupení bez původního zpěváka, který musel skupinu ze zdravotních důvodů opustit,“ upřesňuje dramaturg festivalu David Schwager. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na plnohodnotný koncert muzikantky Radůzy. Ta na festivalu Valašský špalíček představí po čtyřech letech a rovnou s celou kapelou.

Zpoza našich hranic do Valašského Meziříčí zavítá například americká kapela Simeon Soul Charger hrající psychedelic experimental rock či izraelští indie rockoví LFNT. Na festivalu Valašský špalíček dále vystoupí například Kittchen, Vložte kočku, indie popová skupina iLLe, písničkářka Never Sol. skupina Nebe, objev roku 2013 kapela Zrní, česká rocková kapela Doctor Victor nebo bratislavští Korben Dallas. Další interprety budeme postupně odtajňovat na oficiálních stránkách festivalu valasskyspalicek.kzvalmez.cz a facebooku festivalu, kde bude také postupně uvedeno více informací.

Předprodej vstupenek na 32. ročník festivalu Valašský špalíček byl zahájen těsně před Velikonoci. Třídenní permanentka, zahrnující koncert Karla Plíhala + hlavní program, vyjde v předprodeji na 350 Kč. Vstupenka na páteční a sobotní hlavní program je za 250 Kč. Samostatný koncert Karla Plíhala stojí v předprodeji 170 Kč. Vstupenky jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#22/04/2014)

 

Valašský špalíček 2014 - Radůza