Rebelující dáma české hudby na Malé scéně za oponou

Rebelující dáma české hudby na Malé scéně za oponou

Osobitá folková písničkářka Dagmar Voňková-Andrtová se začátkem března představí publiku na Malé scéně za oponou v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí. Koncert s názvem Slunci ležím v rukou se uskuteční ve čtvrtek 7. března od 20 hodin.

V loňském roce vystoupila Dáša Voňková-Andrtová na vyprodané Malé scéně U Zvonu na Valašském špalíčku 2012 a letos se tato rebelující dáma české hudby vrací do Valašského Meziříčí na Malou scénu za oponou. S veřejným vystupováním začala v sedmdesátých letech a dostala se do společnosti Jaroslava Hutky, Vlastimila Třešňáka či Vladimíra Merty. Dáša Voňková-Andrtová se proslavila hlavně skvělou technikou hry na kytaru, na kterou dokáže hrát na sto způsobů. Z jejího umění číší hravost a nespoutanost, která je však podřízena atmosféře dané písně. Experimentální hru smyčci na kytaru obdivují posluchači téměř po celém světě, kde Dáša Voňková vystupovala. Na svém kontě má sedm řadových alb, několik hostování a kompilací nebo publikaci písňových textů, básní a kreseb s názvem Listí.

Vstupenky na koncert Slunci ležím v rukou Dáši Voňkové-Andrtové můžete pořídit v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Dáša Voňková-Andrtová