Polský punk-jazz na Malé scéně za oponou

Polský punk-jazz na Malé scéně za oponou

Malá scéna za oponou letos v únoru slaví šest let od svého prvního programu a toho dalšího z pestré koncertní a žánrové škály, se ujme krakovské punk-jazzové trio The Flash! V čele se Slawkem Pezdou. Koncert se uskuteční v neděli 25. února od 19.30 hodin.

Nepřehlédnutelného mladého polského saxofonistu Slawka Pezdu může jazzové publikum znát především ze seskupení Mike Parker’s Trio Theory. Před čtyřmi lety však vdechl život vlastnímu triu, které nazval The Flash! a tím naplnil svou představu o tom, jak má vypadat mix free-jazzu, grunge, punku a noise. Tedy stylu, jenž by k poslechu přilákal i mladé, nejazzové publikum. A to se mu skvěle povedlo. O dva roky později vydal společně s kolegy Kubou Dworakem na baskytaru a Maxem Olszewskim za bicími strhující debutové album s příznačným titulem Sila.

Svou hudbou i obsazením, bez harmonického nástroje, jsou ve střední Evropě výjimečným triem. Jejich hudba je nabitá energií, v níž nechybí výrazová rozmanitost, nadhled, vtip ani sarkasmus a mnohé Pezdovy skladby jsou propracovanou s podobnou kreativitou, jako v případě našich Už jsme doma. A jejich vysoké koncertní nasazení, kdy hrají vždy doslova „jako o život“, je více než nakažlivé.

Vstupenky na poslední únorový koncert na Malé scéna za oponou jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo)