O Vánocích za kulturou aneb co nabízí mezi svátky meziříčský M-klub

O Vánocích za kulturou aneb co nabízí mezi svátky meziříčský M-klub

Vánoce jsou svátky klidu, míru, ale pro některé i stresu. A tak je potřeba nějakého toho odreagování a strávení volného večera například na jedné z kulturních akcí, které po čas Vánoc připravil meziříčský M-klub. Dvoutýdenní maraton zahájí křest alba vycházející meziříčské hvězdy Island Sun, proběhne okolo Docuku, Tichonovu a Rockových lišáků, aby vše zakončil v cílové pásce na Improsilvestru. Vstupenky na všechny akce jsou v předprodeji.

Pomyslnou šňůru vánočních vystoupení ve sklepení meziříčského M-klubu zahájí už v sobotu 19. prosince nově vzniklá domácí formace Island Sun, která zde zároveň pokřtí debutové EP Losing Days. Na svůj koncert s hlavičkou Christmas Night si přizvala brněnskou partu Bombs from Heaven, kopřivnické Rise Up Phoenix a z Bratislavy kapelu Last of Us. Vánoční jízda bude pokračovat štěpánským koncertem folklorbeatové skupiny Docuku, která si pro své fanoušky připravila playlist svých nejoblíbenějších skladeb ale potěší i premiérou několika nových. S kapelou i sólově si zahraje držitelka Anděla Jitka Šuranská i cimbalista Jarek Lamoš a celý večer 26. zahájí countryfolková skupina PODJEZD.

Hned následující večer 27. prosince bude ve znamení dalších místních kapel. Chystá se zde totiž Folk’n’metal Sunday, na které od devatenácté hodiny vystoupí Jan Hlucháň s Radkem Gerlou, Martin Veřmířovský a Band, skupiny Nebeztebe, Artificial Life a Secrets of Separation. Komu do noty nepadnou mladí umělci, má možnost další den v pondělí 28. zamířit na koncert skupiny Rockoví lišáci, která hraje staré české hity a jejich hostů nebo si jít v úterý 29. poslechnout, co nového pro fanoušky připravuje valmezská indie kapela Tichonov. Ta si na koncert do M-klubu přizvala alternativně rockovou kapelu Peter Pan Complex a fanoušky stále oblíbenější uskupení Fred Madison, které skvěle zahájilo listopadový koncert Tata Bojs ve velkém sále Kulturního zařízení.

Sváteční kulturní tažení v M-klubu zakončí poslední den roku 2015 improvizační soubor Valouny, který po minulých úspěších připravuje opět nadupaný a hlavně nekončící zábavou naplněný IMPROSILVESTR. A vstupenky jsou v prodeji už teď.

Více k jednotlivým koncertům lze najít na stránkách Kutlurního zařízení www.kzvalmez.cz, kde je možno zakoupit vstupenky online. Osobně jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

 

(smo#2015)