Muzejní a galerijní centrum přináší druhý filmový večer

Muzejní a galerijní centrum přináší druhý filmový večer

Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí zve na druhou projekci z cyklu Filmové večery v MaGC, tentokrát na téma V hlavní roli… TANEC. V rámci doprovodného programu k výstavám zaštítěným projektem TANEC VALMEZ bude v úterý 19. 5. v 18 hodin promítnut film Červené střevíčky, držitel dvou Oscarů.

 

Červené střevíčky jsou desátým společným filmem režisérů Michaela Powella a Emerica Pressburgera a zároveň nejproslulejším titulem v produkci The Arches. Příběh o talentované baletce Vicky, které se plní sen v podobě angažmá v ansámblu inspirativního a démonického Lermontova, je inspirován stejnojmennou romantickou pohádkou Hanse Christiana Andersena. Vickyina kariéra strmě stoupá vzhůru díky představení Červené střevíčky, ovšem v okamžiku, kdy se její přátelství s hudebním skladatelem Julianem změní v milostný vztah, je postavena před osudovou volbu.

 

Film průkopnickým způsobem spojuje dosud oddělená teritoria divadelního jeviště a filmu. Během novátorské patnáctiminutové baletní sekvence je divák vtažen do Vickyina vnitřního světa, v němž svádí souboj mezi citem a oddaností k umění. Díky dokončenému rozsáhlému digitálnímu zrestaurování z podnětu Martina Scorseseho a Thelmy Schoonmakerové budou mít diváci možnost ocenit technicolorovou podívanou.  

 

Aktuality a více informací naleznete na stránkách www.magc.cz a Facebooku Muzejního a galerijního centra.