Metaloví folkaři z Hranic pokřtí nové album Smutnice v M-klubu

Metaloví folkaři z Hranic pokřtí nové album Smutnice v M-klubu

Moravská kapela kombinující metal s prvky folku alias Silent Stream of Godless Elegy se vrací do Valašského Meziříčí s novou deskou Smutnice. V rámci turné k její podpoře zavítají také do M-klubu v sobotu 12. května od 20 hodin. Hosty koncertu bude parta Dying Passion.

Kapela s poměrně dlouhým názvem Silent Stream of Godless Elegy, jež je nazývána jako moravští náladotvůrci, přichází s novým, v pořadí šestým, albem Smutnice. To se na pultech hudebních obchodů objeví přesně den před meziříčským koncertem a fanoušci se tak mohou těšit na nálož čerstvých skladeb a ještě horkou placku v merchi.

Hraničtí držitelé dvou Cen Anděl v kategorii hard’n’heavy  se řadí mezi významné hráče na poli pomalého depresivního metalu a pozornost publika si získali již svým prvním albem, které vydali před více než dvaceti lety a které dodnes patří mezi nejlepší nahrávky na tuzemské doommetalové scéně. Zapojovat moravský folklór do své tvorby začali Silent Stream of Godless Elegy na albu Relic Dances (2011) a plně jej rozvili na předposlední desce Návaz (2016). A právě na svém nejnovějším počinu Smutnice, jehož produkce se ujal průkopník orientálního rocku Yossi Sassi, vše graduje ještě do lepších a vyšších otáček a spojuje to nejlepší, co dosud SSOGE nabídli.

Společnost bude kapele Silent Stream of Godless Elegy na meziříčském křtu dělat progressivně rocková kapela Dying Passion ze Šumperku. Vstupenky na meziříčský křest Smutnice jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)