Literárně hudební večer podesáté

Literárně hudební večer podesáté

Na jubilejním desátém Večeru Literárně-hudebním, ve čtvrtek 14. prosince, budou hosty Kláry Goldstein debutující autorka Tereza Šustková a své dvě nové knihy bude prezentovat opavský básník Ondřej Hložek. Večer krásné literatury začne v devatenáct hodin.

Těsně před Vánoci představí hostitelka Literárně-hudebního večera Klára Goldstein své dva hosty, a to začínající básnířku Terezu Šustkovou a opavského básníka Ondřeje Hložka. Tereza Šustková studovala český jazyk na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého a letos zde započala doktorské studium. Objevila se v pořadu Zelené peří, získala první místo v Literární ceně Vladimíra Vokolka (2016) a byla finalistkou Literární soutěže Františka Halase (2017). Věnuje se také divadlu a v olomoucké kavárně Ode se spolupodílí na organizaci literárních večerů a její básnický debut, jež představí, připravuje nakladatelství Host.

Z Opavy dorazí Ondřej Hložek a publiku přiveze rovnou dvě své nové knihy.  Doposud se živil jako redaktor, uklízeč v kavárně, skladník, expedient, opatrovník, pracovník v sociálních službách, textař, korektor, archivářský pomocník a nyní pracuje jako knihovník v Ústřední knihovně Vysoké školy báňské v Ostravě. Jeho básně byly přeloženy a publikovány ve francouzštině, italštině, slovinštině, maďarštině, polštině a slovenštině. Recenzemi a esejisticky pravidelně či sporadicky přispívá do kulturní revue Protimluv, literární revue Weles, literárního obtýdeníku Tvar, časopisu Texty a dalších a na Opavsku pořádá více či méně pravidelné kulturní akce se zaměřením na literaturu. V průběhu večera nebude chybět ani tradiční hudební vsuvka. Té se tentokrát s přáteli chopí Eva Kotrlová na harfu a Markéta Mézlová na kytaru.

(smo#2017)