Klasická lidová loutkárna Faust do vás napumpuje energii

Klasická lidová loutkárna Faust do vás napumpuje energii

Do Valašského Meziříčí zavítá divadlo Toy Machine, které v rámci Experimentálního předplatného uvede klasickou truchlohru českých kočovných loutkářů, Faust. Chytlavé a zajímavé provedení, kombinující tradiční loutky s technickými vychytávkami a skutečnými herci je možné shlédnout ve středu 18. ledna v M-klubu.

Divadlo Toy Machine se zaměřuje především na loutkové a objektové divadlo a své pohádky často připravují nejen pro děti, ale i pro dospělé. Ne jinak je tomu ve hře Faust, s níž dorazí do Valašského Meziříčí. Jejich loutky svým ztvárněním zapadají do doby, kdy byla Česká republika velkou loutkovou velmocí. Příběh odehrávají v klasickém otvíracím jevišťátku, používají drobné technické vychytávky a především v meziscénách se obrací na přítomné publikum. Kromě toho se herci nebojí vtěsnat na pódium za loutkami. Návštěvníci si užijí skvělý večer, kdy nebudou chybět také pokleslé i čistě aktuální vtípky a hlavně zajímavé a dobře odvedené loutkářské řemeslo.

Vstupenky na představení divadla Toy Machine ve Valmezu jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

 

(smo#2017)