Jarní jazz-bluesové dny na Malé scéně za oponou: Vystoupí Aynsley Lister i Christina Prindle a Rudy Linka

Jarní jazz-bluesové dny na Malé scéně za oponou: Vystoupí Aynsley Lister i Christina Prindle a Rudy Linka

Malá scéna za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí připravila pro příznivce jazzu a blues Jarní jazz-bluesové dny. Ve dvou dnech počínaje čtvrtkem 12. března zde vystoupí skvělý britský bluesový kytarista Aynsley Lister a v sobotu 14. března jej vystřídá vynikající newyorská zpěvačka Christina Prindle za doprovodu jazzového kytaristy Rudyho Linky. Začátek je vždy v 19.30 a v předprodeji jsou jak vstupenky na jednotlivé koncerty, tak i výhodná společná vstupenka.

 

Excelentní britský kytarista Aynsley Lister je do jisté míry netradiční bluesman. Nedrží se urputně kořenů žánru, nikoho nenapodobuje a některé jeho nahrávky představují neobvyklou kombinaci blues a tvrdšího, až heavy-metalového zvuku sedmdesátých let. Tento typ projevu ale hudebník protentokrát nechává na britských ostrovech. Přijíždí k nám v rámci klubového turné a počítá spíš s komorně laděnými koncerty. Lister je však technicky mimořádně zdatným kytaristou a některým vyznavačům klasických forem blues se může zdát, že rád předvádí rychlost svých hbitých prstů, ale takový je jeho styl. Jako jediný Brit byl v magazínu Classic Rock 2007 zařazen mezi deset nejlepších bluesových umělců současnosti. Do Valašského Meziříčí zavítá vůbec poprvé a zároveň zde uvede své nejnovější album Equilibrium.

Na druhém koncertě Jarních jazz-bluesových dnů nás temně sametový hlas Christiny Prindle přenese do atmosféry newyorských jazzových klubů. Zpěvačku na turné doprovází známý kytarista českého původu Rudy Linka. Spojení dvou vynikajících umělců nabídne návštěvníkům koncertu jedinečný zážitek. Kromě vlastních skladeb zahrají také osobité verze písní skupin Beatles, nebo U2, písničkářky Joni Mitchell, či krále soulového zpěvu Raye Charlese. Rudy Linka je na jazzové scéně známou personou, jíž není třeba našim posluchačům zvlášť představovat. S Christinou Prindle polečně koncertovali v elitních jazzových klubech v New Yorku i ve Washingtonu. Christina Prindle je odchovaná gospelovými sbory v Harlemu a její cesta ke hvězdám začala před pěti lety, kdy se umístila na druhém místě v prestižní pěvecké soutěži v newyorském divadle Apollo. K vítězům tohoto klání historicky patří takoví velikáni jako Stevie Wonder, James Brown či legendární Ella Fitzgerald.

 

(smo#2015)