Fenomenální Wanda Johnson zahájí sezónu na Malé scéně za oponou

Fenomenální Wanda Johnson zahájí sezónu na Malé scéně za oponou

Nová jazz-bluesová sezóna začíná také na Malé scéně za oponou v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí. První vlaštovkou bude koncert americké zpěvačky Wandy Johnson ve čtvrtek 12. září. V září se dále mohou příznivci těšit na kapelu GravelRoad a Troye Redferna s The BladderStones.

Podzim bude opět patřit Podzimním jazz & bluesovým dnům. Než se ale koncertní cyklus, tentokrát devíti koncertů, naplno rozjede, připravuje Malá scéna za oponou tři zahřívací vystoupení. Už ve čtvrtek 12. září se ve Valašském Meziříčí poprvé představí Wanda Johnson, rodačka z Jižní Karolíny. I když začala sama zpívat už ve druhé polovině devadesátých let, tak její debutové album vyšlo teprve v roce 2003. O tři roky později na něj navázala deskou Natural Resource, jíž vzbudila velký zájem. Ten Wandě Johnson zajistil pozvání na jednu z nejvýznamnějších událostí světa blues, a to festival Pocono Blues. V souvislosti s tím, se o Wandě hovoří jako o největším překvapení festivalu a je nazývána „novým hlasem i duší blues z Jižní Karolíny“.

O jejích bluesových a pěveckých kvalitách se přesvědčíme také ve Valašském Meziříčí. Druhým Intrem Podzimních jazz & bluesových dnů bude americká kapela GravelRoad se svým heavy blues. Čtvrtek 19. září se tak ponese v intencích naléhavého zpěvu, bluesové kytary, přesné baskytary a bubenického výkonu hodného Led Zeppelin. O třetí zářijové vystoupení a poslední úvod se postará Troy Redfern z Velké Británie s podporou české kapely The Bladderstones.

V předprodeji jsou již nyní vstupenky na všechny koncerty včetně permanentky na Podzimní jazz & bluesové dny 2019. Více na www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2019)