Éterická písničkářka Beata Bocek okouzlí M-klub a přizvala si k tomu Biorchestr

Éterická písničkářka Beata Bocek okouzlí M-klub a přizvala si k tomu Biorchestr

Meziříčský M-klub se zahalí do melodické hudby éterické zpěvačky Beaty Bocek, která zde zahraje v sobotu 6. března. V průběhu večera vystoupí také originální alternativní folkové uskupení Biorchestr z Brna, jež představí své nejnovější album. Koncert začne tradičně ve dvacet hodin a vstupenky jsou již v předprodeji.

Do Valašského Meziříčí se začátkem měsíce března chystá rožnovská zpěvačka, textařka a skladatelka Beata Bocek. Rodačka z Českého Těšína se na hudební scéně pohybuje od svých dvanácti let, kdy se rozhodla, že bude hrát a zpívat své vlastní věci. Největší pozornosti se jí dostalo až s posledním albem Ja tutaj mieszkam, za které byla nominovaná na žánrové hudební ceny Anděl 2013 v kategorii World Music, nezávislé Tais Awards a sedmé místo jí připadlo v anketě rádia Proglas. Beatina vystoupení mají domáckou atmosféru, jsou nabité energií a diváci odcházejí pozitivně okouzleni. Sama Beata Bocek říká: „S kytarou jsem folková písničkářka, akordeon mě vrací do Těšína, s koncovkou se cítím být ženou hor, mbira ze mě dělá šamanku a ukulele přináší lehkost a vzpomínky na cestování.“ Většina jejich textů je v polštině, některé však i v češtině či francouzštině. Jsou inspirované přírodou, duchovnem i duševnem a často jsou zhudebněnou poezií.

Koncert Beaty Bocek doplní tříčlenné brněnské duo Biorchestr, které přistupuje k folkové tvorbě svým osobitým způsobem a pro interpretaci svých písní využívá široké palety nástrojů od kytary přes elektroniku až po dětské hračky. V loňském roce vydala kapela Aleše Pilgra a jeho manželky Jany již čtvrtou desku Io. A duo se rozrostlo o dlouholetého spolupracovníka cellistu a kontrabasistu Tomáše Jeníčka. Nové album plné silných melodií a hravého jazyka představí právě na koncertě ve Valmezu. Společně s Beatou Bocek se Biorchestr zúčastnil v létě rumunského festivalu Banát.

Vstupenky na jedinečný koncert písničkářky Beaty Bocek a skupiny Biorchestr jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2015)