Do Meziříčí přijedou hvězdy českého hiphopu

Pojedou na Colours  of Ostrava, slavný festival Pohoda v Trenčíně... ale ještě předtím do Valašského Meziříčí. Řeč je o kapele Prago Union, která v tamním M-klubu vystoupí už v sobotu 19. února.

Prago Union patří momentálně mezi koncertně nejvyhledávanější hiphopovou kapelu v České republice. Od poloviny února do srpna mají v programu přes tři desítky koncertů. „Nedivím se. Frontman formace Kato je známý jako šéf dnes už neexistující kapely Chaozz.  A spoustě lidí to jméno pořád něco říká," uvedl produkční M-klubu David Schwager.

Návštěvníky koncertu čeká několikahodinová hiphopová smršť postavená především na skladbách z alba Dezorient expres. A podle všeho to bude stát za to. „Podle mě je tohle album to nejlepší, co za posledních pět let v Česku vzniklo. Mám z něj velkou radost," řekl v pořadu České televize Medůza Petr Fiala ze skupiny Mňága a Žďorp.

Prago Union je pražská hip-hopová skupina. Založena byla v roce 2002 dvěma členy - rapper Kato (dříve Deph) a DJ Skupla. Na koncertech dříve vypomáhal MC Děděk  a DJ Bufe. V současnosti působí kapela ve složení Kato a DJ Maro z kapely Gambrz Reprs. Prago Union vydali dvě alba – v roce 2005 HDP (Hrubý domácí produkt) a v roce 2010 Dezorient Express. Ve Valašském Meziříčí budou hrát od osmi hodin večer. „Po koncertě je naplánovaná afterparty. Na té kromě obou členů skupiny vystoupí ještě DJ Josh," uzavřel Schwager. (mrn)