Do M-klubu zavítá irský zpěvák a skladatel Mundy

Do M-klubu zavítá irský zpěvák a skladatel Mundy

KONCERT JE ZRUŠEN, VSTUPENKY JE MOŽNO VRÁTIT NA PŘEDPRODEJOVÝCH MÍSTECH. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

M-klub připravuje koncert dalšího vynikajícího irského muzikanta a skladatele. Po letních koncertech Duka Special a Glena Hansarda se ve Valašském Meziříčí představí jejich krajan, zpěvák Mundy. Koncert je plánován na sobotu 14. září od osmé hodiny večerní.

Mundy patří mezi umělce, kteří se během devadesátých let dokázali z pouličního hraní úspěšně vypracovat až na zpěváka světového měřítka. Často jej přirovnávají ke zpěvákům jako je Damien Rice a Josh Ritter. Svými pop rockovými písněmi si díky jejich pozitivnímu pohledu podmanil nejedno publikum. Mezi nejznámější skladby patří July, Mexico, debutový skladba To You I Bestow a duet s názvem Galway Girl se Sharon Shannon.

Ve věku osmnácti let se Mundy přestěhoval do irského Dublinu, kde vystupoval jako pouliční hudebník na nechvalně známé Grafton Street a v blízkém baru. O necelé dva roky později vydal své první album Jelly Legs a do povědomí se dostal díky zařazení debutové nahrávky To You I Bestow na soundtrack k filmu Romeo & Juliet australského režiséra Baze Luhrmanna. Koncertoval společně s hvězdami jako Alanis Morissette, Bob Dylan a Neil Young. Založil vlastní nahrávací značku Camcor Records, nahrál další tři alba, z nichž to nejnovější nese název Shuffle.

Koncert Mundyho slibuje nevšední zážitek. Vstupenky jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na portálu vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Mundy plakát