Chytlavé blues na Malé scéně za oponou završí Podzimní jazz & bluesové dny

Chytlavé blues na Malé scéně za oponou završí Podzimní jazz & bluesové dny

Podzimní jazz & bluesové dny na Malé scéně za oponou ve Valašském Meziříčí se blíží ke svému závěru. Dosud nabídly čtyři skvělé vystoupení, na něž naváže americké duo bluesové extraligy Bill Barrett & Brad Lewis ve čtvrtek 15. listopadu a francouzská kapela Dirty Deep v neděli 18. listopadu. Vstupenky stále zakoupíte také v předprodeji.

První ročník Podzimních jazz & bluesových dnů na Malé scéně za oponou nabídl v průběhu října a listopadu koncerty kapely Jawbone v čele s Marcusem Bonfantim, předního britského saxofonistu Alexe Garnetta, polský objev Hot Tamales Trio i dánského kytaristu Alexe Jønssona. V blížícím se závěru cyklu se mohou návštěvníci těšit na skvělé bluesové duo z Los Angeles, které tvoří Bill Barrett, jeden z nejlepších světových hráčů na foukací harmoniku, v doprovodu country-bluesového kytaristy Brada Lewise. Barrett vystupoval během své třicetileté kariéry s mnoha světoznámými umělci i orchestry. Zmiňme například Los Angeles Philharmonic, The Kronos Quartet či Marca Forda nebo Stephena Hodgese.

O závěr podzimního koncertního cyklu se postará francouzský soubor Dirty Deep, který zaujme publikum chytlavým heavy blues ovlivněným folkem i rockem. Na vystoupeních Dirty Deep hraje zpěvák, harmonikář a kytarista Victor Sbrovazzor společně s Goeffroym Sourpem, talentovaným bubeníkem z hiphopové kapely Art District, a nově i s basistou Adamem Lanfreyem. Výsledkem je velmi autentická, neopakovatelná, výbušná bluesová show.

Vstupenky na oba závěrečné koncerty Podzimních jazz & bluesových dnů jsou k dostání v předprodeji v v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)