Cestovatelský podzim ve Valmezu podruhé

Cestovatelský podzim ve Valmezu podruhé

M-klub ve Valašském Meziříčí navazuje na loňský premiérový cyklus Cestovatelský podzim ve Valmezu. Letos zve na čtrnáct přednášek na různých místech ve Valašském Meziříčí. V úvodním večeru se vydáme s Patrikem Beránkem a jeho ukulele do Camina, a to v pátek 20. září od 19 hodin.

„Kam se vydat, pokud chcete ve svém životě něco změnit? Hledáte nenáročnou trasu a zároveň nemáte na cestu moc peněz?“ Takto uvádí svou premiérovou cestovatelskou přednášku ze své pouti po Španělsku muzikant Patrik Beránek z nedalekého Zubří. A nebude to zcela obyčejná cestovatelská přednáška. Kromě fotografií a nabytých zkušeností a poznání se mohou návštěvníci těšit i na pár písní na ukulele.

Patrik Beránek zároveň zahájí cyklus přednášek s názvem Cestovatelský podzim ve Valmezu. V říjnu se v rámci něj podíváme po stopách Zikmunda a Hanzelky v programu Cesta jako žádná ze sta a do Neznámé iránské pouště s Jiřím Sladkým. Zda bude konec světa osvětlí biolog a ekolog prof. RNDr. David Storch, Ph.D..

Listopad bude patřit festivalu Světoběžníci, Snow Film Festu 2019, návštěvě fotografa Pavla Svobody, jenž nás zavede na Island a zavítáme na Barmu a Vietnam s Alenou a Jiřím Márovými. Stanislav Kuchařík bude pokračovat v cestopisu Rusko Severovýchod, Viktorie Hlaváčková vylíčí přechod pěšky přes Kavkaz od moře k moři a Kde vlci dávají dobrou noc prozradí Lucie Vonásková. Poslední listopadová přednáška bude patřit Jakubu Venglářovi, jež se vydal do Indie.

Závěr celého cyklu se ponese v duchu Galapág ve vyprávění Tomáše Kubeše a vše svým novým stand-upem završí Ladislav Zibura, který se tentokrát vydal prostopovat Evropu.

Více informací o jednotlivých přednáškách, cenách a místech konání se dozvíte na stránkách www.kzvalmez.cz v M-klubu. Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí i online.

(smo#2019)