Český mořeplavec Rudolf Krautschneider připluje do Kázetka

Český mořeplavec Rudolf Krautschneider připluje do Kázetka

Rudolf Krautschneider, český mořeplavec a legenda mezi tuzemskými jachtaři, přistane se svou lodí na Malé scéně za oponou v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí, kde ve čtvrtek 26. května bude besedovat v pořadu s názvem Plavby do polárních moří. Začátek je v 19.30 hodin.

Známý český mořeplavec, filmař a stavitel jachet Rudolf Krautschneider se po moří plaví již padesát let. Svou první loď z velké klády vytesal ve svých osmi letech. Uskutečnil cestu kolem světa, vydal se do Grónska, na Island, obeplul Antarktidu a patnáctkrát překonal Atlantik. Připravoval se také na plavbu na voru Eurica přes Atlantik z Evropy do Ameriky a zpět. Tu mu však přerušily portugalské úřady a tak vor na místě prodal za jedno Euro. Jeho cesty však nejsou jen o dobrodružství, ale na svou loď vzal i děti z dětakých domovů či závislé na alkoholu a drogách. Rád píše knihy a je vášnivým propagátorem mořeplavby a terapie na moři.

Beseda na Malé scéně za oponou je jednou z mála možností setkání se s panem Krautschneiderem. Přednášek v průběhu roku mnoho nedělá, neboť půl roku stráví na moři, a když se za lidmi vydá, tak jej pořadatelé musí přesvědčit, aby přijel. Není totiž cestovatelem, který by z jedné krátké výpravy několik let objížděl republiku s diashow. Dělá to pro radost a potěchu a vyniká neobyčejnou skromností.

Vstupenky na besedu Plavby do polárních moří jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)