Bláznivý den slavného Diderota v podání Miroslava Etzlera

Bláznivý den slavného Diderota v podání Miroslava Etzlera

Nadčasovou komedii s názvem Heslo morálka přijede do velkého sálu Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí uvést Divadlo Palace ve čtvrtek 26. února. V hlavních rolí inscenace, jež je v rámci Divadelního předplatného, se představí Nela Boudová a Miroslav Etzler. Začátek je v devatenáct hodin a vstupenky jsou již v doprodeji.

Autorem komediální hry Heslo morálka je francouzský spisovatel, dramatik a režisér Éric-Emmanuel Schmitt, který v inscenaci dokázal obratně zkombinovat znalost francouzské filozofie s pronikavým smyslem pro situaci a ironický postřeh. Návtšěvníci představení budou vtaženi do jednoho bláznivého dne osvícenského filozofa a vědce Denise Diderota, který musí neprodlneně napsat příspěvek do slavné Encyklopedie – Heslo Morálka. Nic se však nedaří tak, jak by si slavný filozof přál, neboť je při svých pokusech stále někým vyrušován. V dalších rolích se představí Kateřina Pindejová, Ivana Stejskalová, Michaela Sejnová, Václav Šanda a Josef Vaverka.

Vstupenky na únorové představení Heslo morálka jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturrního zařízení města Valašského Meziříčí www.kzvalmez.cz.

(smo#2015)