Amatérské divadelní soubory nabídnou tři skvělé vítězné inscenace

Amatérské divadelní soubory nabídnou tři skvělé vítězné inscenace

V meziříčském M-klubu pokračuje Experimentální předplatné. Tentokrát představí výběr her amatérských experimentálních divadel, které na festivalech Setkání divadel – Malé jevištní formy ve Valašském Meziříčí a Šrámkův Písek získaly ocenění poroty a diváků. Místní Divadlo Valaši v pohybu se bude ptát, zdali Vznikne?, havířovští Tom&Jeff zinscenují Soutěž a trojice dam z Jaroměře alias Děvčátko a slečny představí Ušubranou. Ozvěny experimentálních divadel se uskuteční v pátek 10. března od devatenácti hodin.

 

Přesně týden před dalším vypuknutím dalšího ročníku postupové přehlídky amatérských divadelních souborů Setkání divadel – Malé jevištní formy 2017 nabízí valašskomeziříčský M-klub ohlédnutí za ročníkem loňským a nabízí pohled na festival Šrámkův Písek. První inscenací Ozvěn bude místní soubor Valaši v pohybu, jejž na posledním Setkání divadel získali doporučení poroty na přehlídku Šrámkův Písek a zároveň také obdrželi Cenu Josefa Fabiána, Cenu diváků. Ve své autorské inscenaci Vznikne? originálně propojují improvizaci s neobvyklou formou vizualizace vystoupení.

 

Druhým souborem večera bude amatérské těleso Tom a Jeff, které funguje již neuvěřitelných třiadvacet let a pravidelně se zúčastňuje meziříčské přehlídky. Svou tvorbu zaměřují na autorské hry černého humoru, které se rodí v hlavě jeho zakladatele Pavla Studníka. Rádi experimentují s nevyčerpatelnými možnostmi a V M-klubu uvedou hru Soutěž. Za to poprvé se do Valmezu podívá soubor s názvem Děvčátko a slečny neboli trojice dam ze ZUŠ F. A. Šporka z Jaroměře. V inscenaci Ušubraná si střihly žánr Kázání a spojily jej s pohádkou o Červené Karkulce v původním znění Charlese Perraulta. Milovníci experimentálních divadel a skvělých hereckých výkonů by si tento večer rozhodně neměli nechat ujít. A ti, co se chystají na festival Setkání divadel – Malé jevištní formy 2017, které se v areálu zámku Žerotínů uskuteční ve dnech 17. – 18. března, se na tento divadelní maraton skvěle naladí.

 

(smo#2017)