Zrní v meziříčském M-klubu zazní

Zrní v meziříčském M-klubu zazní

Do valašskomeziříčského M-klubu míří kladenská parta Zrní. Svým talentem na melodie a mísením moderního zvuku je kapela Zrní ikonou novátorství a hledačství na české alternativní scéně. Své prozatím poslední album Jiskřící uvede v klubu v sobotu 19. ledna od dvaceti hodin.

Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky, to je kladenská kapela Zrní v čele se zpěvákem Janem Ungerem. Ten společně s kolegy Janem Juklíkem, Janem Fišerem, Janem Caithamlem a Ondřejem Slavíkem potěší návštěvníky koncertu ve Valašském Meziříčí skladbami nejen z alba Jiskřící, které vydali v roce 2017.

Od hraní na ulici se Zrní talentem a pílí vypracovali za posledních šestnáct let na pomyslný vrchol alternativní scény. O aktuálním směru kapely velmi dobře vypovídá jejich poslední album Jiskřící, se kterým se zvukově i textově přesouvá z přírody do současného městského prostoru. Tématem poslední nahrávky je zážitek krize. Krize plynoucí ze ztráty, zbourání dosavadních struktur, jistot a pevných bodů. Ale také krize jako dar a možnost, uvidět sebe i svět kolem novým pohledem.

Vzhledem ke stylové otevřenosti a instrumentální zralosti je v jejich hudbě slyšet akordeon, beatbox, flétna i experimenty s looperem. Kolektivně utvářená akusticko-elektronická hudba s mnohovrstevnatými texty se tak chvílemi ponořuje i do muzikantských krajin taneční hudby a ambientu. Jejich osobitý projev na pódiu je stejný jako jejich muzika: autentický, hutný, energický a hypnotický.

Bez kalkulu, kompromisů a velkého labelu za zády sklízejí jejich desky ceny a nominace. Kromě vyprodaných klubů a hraní na velkých festivalech na hlavních podiích v hlavních časech jsou například majiteli ceny Anděl 2012 za Objev roku.

Vstupenky na jejich lednový koncert v M-klubu jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2019)