Zrní: k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a poetiky

Zrní: k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a poetiky

 

 

 

S každým novým turné mají šanci fanoušci kapely Zrní na živo slyšet jejich nové skladby i oblíbené pecky. V březnu vydali album Jiskřící a ještě než ho pokřtí v Pražském Karlíně, přijedou jej představit do Valmezu. Zde zahrají v sobotu 30. září od 20 hodin. Vstupenky jsou k dostání také v předprodeji.

Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky, to je kapela Zrní. Ikona novátorství a hledačství na české alternativní scéně. Od hraní na ulici se talentem a pílí vypracovali na její pomyslný vrchol. Vyprodávají kluby, hrají na velkých festivalech v hlavních časech a jsou také držiteli ceny Anděl 2012 za Objev roku.

Jejich kolektivně utvářená akusticko-elektronická hudba s mnohovrstevnatými texty se chvílemi ponořuje i do muzikantských krajin taneční hudby a ambientu. Jejich osobitý projev na pódiu je stejný jako jejich muzika: autentický, hutný, energický a hypnotický. Další řadovou desku se vydali nahrávat až do Madridu. Dodávkou se vydali 2200 kilometrů i s producenty Jonatánem Pastirčákem a Ondřejem Ježkem.

Na konci března tohoto roku tak světlo světa spatřilo album Jiskřící, jehož tématem je začátek krize. Krize plynoucí ze ztráty, zbourání dosavadních struktur, jistot a pevných bodů. Ale také krize jako dar a možnost, uvidět sebe i svět kolem novým pohledem. Je to album o tom, že všechno ztratit, zároveň umožňuje zahlédnout kouzelnou fantastickou přítomnost. Motorem Zrní je neustálá touha lépe a přesněji zachytit a předat pocity ze světa a nové album pro ně v tomto znamená opět posun.

Vstupenky na meziříčský koncert jsou k dostání také v předprodeji, a to v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Poté budou v prodeji na místě hodinu před koncertem.

 

 

(smo#2017)