Zlínský rodák Petr Nikl v Muzejním a galerijním centru

Zlínský rodák Petr Nikl v Muzejním a galerijním centru

 

 

 

Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí připravilo na měsíc říjen výstavu zlínského rodáka, všestranného umělce a držitele Ceny Jindřicha Chalupeckého Petra Nikla.  Tušové obrazce, ilustrace a autorské knihy budou moci zájemci shlédnout od 4. do 29. října v přízemí zámku Žerotínů.

Petr Nikl je velmi všestranným umělcem. Maluje, loutkaří, hraje, píše i zpívá. Je držitelem prestižní umělecké Ceny Jindřicha Chalupeckého a spoluzakladatelem loutkového spolku Mehedaha a umělecké skupiny Tvrdohlaví. V posledních letech je autorem koncepce interaktivních výstav Hnízda her, Krajina fantazie a hudby či nedávné výstavy ve Zlíně Orbis Pictus a Labyrint světa.

V přízemí jižního křídla zámku Žerotínů budou v rámci výstavy Čarodějka příroda k vidění tušové obrazce, ilustrace a autorské knihy. Nahodile vytvářené bytosti čínskou tuší spolu s ilustracemi ke knize Lingvistické pohádky.

V rámci vernisáže se v sobotu 28. října ve freskovém sále prvního patra uskuteční doprovodný koncert Třaskavá směs Františka Skály, kterého doprovodí právě Petr Nikl společně s Miroslavem Černým.

(smo#2017)