Zámecký ples se ponese v rytmu swingu a hmyzích specialit

Zámecký ples se ponese v rytmu swingu a hmyzích specialit

Už šestnáctý Zámecký ples připravuje Kulturní zařízení ve Valašském Meziříčí ve všech prostorách zámku Žerotínů. Letos dramaturgové vyměnili hvězdy českého showbyznysu za místní kapely a bohatý doprovodný program. Návštěvníci se tak mohou těšit na Swing Band Jindřicha Dořičáka, Hmyzí speciality i mistra magie Damiana. Plesat se bude v sobotu 3. února od 20 hodin.

V posledních letech se na Zámeckém plese v roli hostů objevovaly známé osobnosti české hudební scény. Ať už to byla Ilona Csáková, Duo Kamelie, Marcela Holanová, či Anna K. Letos dramaturgové sází na místní účinkující a doprovodné programy. Žít dobrou hudbou a tanečními rytmy budou opět všechny prostory zámku Žerotínů.

Ve velkém sále budou k tanci a pohodě hrát rovnou dvě kapely. Do půlnoci se po jednotlivých sériích bude střídat zuberský Swing Band Jindřicha Dořičáka a hudební skupina Black & White. Návštěvníci se tak mohou těšit na klasické plesové melodie, tradiční tance jako cha-cha, jive, waltz i moderní skladby. V závěru plesu se atmosféra přesune do rytmů disca a známých vypalovaček. Divadelní kavárnu si na hudební starost vezme zpěvák evergreenů a světových melodií Jerry, tentokrát ale v doprovodu zpěvačky Simony a do M-klubu se vrací Cimbálová muzika Polajka.

Zámecký ples, to není jen skvělá muzika, ale také doprovodné programy. Nejen o úvodní taneční číslo se postará Taneční skupina D-Company se Základní umělecké školy Alfréda Radoka. V průběhu večera pak své umění předvede Mistr magie Damian v komediálním kouzelnickém vystoupení. Samozřejmě nebude chybět bohatá tombola, speciality zámecké kuchyně a pro velký úspěch se s kolegy vrátí Petr Ocknecht, šéfkuchař jedlého hmyzu, se speciálním hmyzím menu. Ochutnat tak bude možné Cvrčka na másle, Potemníka brazilského, Švábí špíz, Restovaná sarančata, Hmyzí Bounty sušenky či sušený hmyz.

Vstupenky na 16. Zámecký ples jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí i online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)