Will Johns, synovec Erica Claptona míří za Oponu

Will Johns, synovec Erica Claptona míří za Oponu

První koncert nové sezóny na Malé scéně za oponou nabídne opravdovou hudební lahůdku. Se svým Blues bandem zde vystoupí synovec Erica Claptona a George Harrisona, Will Johns. Ten vyjíždí poprvé na turné po České republice a v neděli 11. září se představí také valašskomeziříčskému publiku. Koncert začne tradičně v 19.30 hodin a vstupenky jsou již k dostání v předprodeji.

Hudebník, skladatel a zpěvák Will Johns je označován za novou velkou naději britského blues. Jeho hra na kytaru je moderní, ale zároveň respektuje i bohatou historii blues. Kvalitu zaštiťují i blízké rodinné vazby na Erica Claptona, George Harrisona a Micka Fleedwooda. Kromě toho je také velmi respektovaný skladatel. Tři roky po sobě byly jeho autorské písně nominovány na British Blues Awards. Doposud vydal tři studiová alba a právě to nejaktuálnější Something Old, Something New (Něco nového, něco starého), které vyšlo na jaře tohoto roku, přiváží představit na svém českém turné.

Vystupoval s mnoha slavnými umělci jako Joe Strummer, Ronnie Wood, Jack Bruce či Bill Wyman. Ve Valašském Meziříčí nebude sám, ale v triu. Doprovod mu na koncertě bude dělat Blues Band složený ze dvou skvělých českých hudebníků Tomáše Lišky na baskytaru a Tomáše Hobzka na bicí.

Vstupenky na meziříčský koncert Willa Johnse na Malé scéně za oponou jsou v předprodeji od začátku srpna v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kultruního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)