Výstava Dominika Langa se blíží ke konci

Výstava Dominika Langa se blíží ke konci

V Galerii Kaple ve Valašském Meziříčí je aktuálně k vidění výstava předního českého sochaře Dominika Langa, kterou nazval Daruji za odvoz: Židle, která umí uspávat. Prostory galerie se proměnily v truhlářskou dílnu na výrobu originálních houpacích židlí. Každý sudý týden navíc probíhá samotná výroba židlí. Výstava potrvá do 8. června. Poslední možnost budou mít návštěvníci Meziříčské muzejní noci.

Ve výstavních prostorách Galerie Kaple dává, držitel Ceny Jindřicha Chalupeckého a zástupce českého výtvarného umění na mezinárodní úrovni, Dominik Lang nahlédnout do prostor pracovní dílny a jejího tvůrčího procesu. Během této výstavy se samotná tvorba přesouvá z ateliéru právě do galerie. Improvizovaná truhlářská dílna je uzpůsobena pro pohyb omezeného počtu truhlářů a materiál je připraven na zhotovené určitého počtu výrobků. Celý proces byl představen na slavnostní vernisáži a nyní pokračuje díky studentům Střední průmyslové školy stavební, kteří každý sudý týden, obvykle v úterý a čtvrtek od devíti do třinácti hodin vyrábějí židle podle navrženého prototypu. Návštěvníci výstavy mají navíc možnost si po zhlédnutí výstavy jeden z exponátů rezervovat a po ukončení výstavy odvézt.

Galerie Kaple ve Valašském Meziříčí má otevřeno denně v ÚT-PÁ od 9. do 17. hodin, v SO-NE od 13. do 17. hodin, v pondělí je zavřeno. Vstupné 20 Kč, snížené 10 Kč, Studenti a školní exkurze zdarma. Vstupenku lze uplatnit v Galerii Kaple i v Galerii Sýpka.

(smo#2018)