Vydejte se do Kazachstánu se vsetínskou cestovatelkou Hankou Machalovou

Vydejte se do Kazachstánu se vsetínskou cestovatelkou Hankou Machalovou

Do meziříčského M-klubu zavítá vsetínská rodačka a cestovatelka Hana Machalová a diváky na své besedě seznámí se svou cestou napříč Kazachstánem, kde se vydala s kamarádkami a dvěma dětmi. O tom, jak krásně může člověk v dnešní době cestovat, bude vyprávět ve čtvrtek 12. října od 19 hodin.

Hana Machalová se už několik let věnuje nízkonákladovému cestování, díky kterému projela již mnoho blízkých i vzdálených destinací, kde se odváží jen několik z nás. Navíc na tyto zajímavé výlety plné nezapomenutelných zážitků vyráží také se svými dvěma dětmi. Na aktuální besedě ve Valašském Meziříčí bude s humorem sobě vlastním líčit všechna překvapení z cesty po pro nás neznámé krajině od Sibiře po Kazachstán.

Tisíce lidí online sledovalo tento netradiční výlet prostřednictvím sociálních sítí a nyní mají návštěvníci možnost naživo slyšet, jak se spalo například v jurtě, tradičním obydlí kočovných kmenů z oblasti centrální Asie. Jak vypadají místní čerpací stanice. Pokochají se typickou rozmanitou krajinou, kterou mohou znát například z Borata. Prostě 4000 kilometrů cesty po vyjetých hliněných vozovkách, bez směrovek, kilometrovníků, himálajské masivy i vyprahlé pouštní kaňony a jen banda kamarádek se dvěma dětmi.

Vstupenky na besedu Od Sibiře po Kazachstán jsou k dostání také v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí či online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2017)