Vycházející hvězda britského blues Matt Long zahájí Jarní jazz & bluesové dny

Vycházející hvězda britského blues Matt Long zahájí Jarní jazz & bluesové dny

Na Malé scéně za oponou ve Valašském Meziříčí začíná 5. ročník Jarních jazz & bluesových dnů. V neděli 3. března jej zahájí trio fenomenálního kytaristy a zpěváka Matta Longa z Velké Británie. Do začátku koncertu je stále možnost pořízení permanentky na celý koncertní cyklus. Koncert začíná v 19.30 hodin.

Cyklus Jarní jazz & bluesové dny 2019 zahájí vycházející hvězda britského blues Matt Long v triu s Matějem Černým na baskytaru a Tomášem Vokurkou za bicími. Tento fenomenální kytarista a zpěvák, dosud známý především z kapely The Catfish, je právě na startu své sólové dráhy. Se svým vlastním triem předskakoval mimo jiné také vítězi British Blues Award Aynsleymu Listerovi a se zpěvačkou Katie Bradley nedávno napsal nové písně. Ostatně, oba zmínění umělci se na Malé scéně již představili. Aynsley Lister je navíc prvním umělcem, který na Jarních jazz & bluesových dnech před pěti lety hrál. Matthew je kytarista a zpěvák, který svými sóly dokáže pravidelně zvednout diváky ze sedadel. Na mladíka svého věku z něj vyzařuje až neuvěřitelná vášeň a oddanost blues.

Jarní jazz & bluesové dny 2019 nabídnou celkem šest koncertů a potrvají až do konce dubna. V březnu zde ještě vystoupí Tom C. Walker Band (UK) a slovenský Dura Turtev Blues Club. Matthew je kytarista a zpěvák, který svými sóly dokáže pravidelně zvednout diváky ze sedadel. Na mladíka svého věku z něj vyzařuje až neuvěřitelná vášeň a oddanost blues. V dubnu pak do Valašského Meziříčí dorazí kvartet americké zpěvačky Aimée Allen a kvartet britského saxofonisty Toma Smithe. Vše zakončí kapela Jacka Hutchinsona.

Vstupenky na celý cyklus i jednotlivé koncerty jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

 

(smo#2019)