Voxel se vrací s netradičním projektem s Cimbálovkou

Voxel se vrací s netradičním projektem s Cimbálovkou

Pop-folkový písničkář Voxel je tradičním hudebním návštěvníkem M-klubu. Tentokrát se ale do Valašského Meziříčí vrací v netradičním spojení s Cimbálovkou a své písně uvede ve folklorním podání. V rámci šňůry #PopFolklorTour zde dorazí v sobotu 17. února.

Čerstvě dvojnásobný táta, Voxel alias Vašek Lebeda, právě drtí české hudební étery singlem Nádech, který si po pěti letech působení v hudební branži napsal sám a zároveň brázdí kluby s jedinečným projektem, při němž fanoušci uslyší jeho písně v netradičních aranžích ve folklorním podání. Na playlistu koncertu, který spojuje pop v podání Voxela s cimbálovou muzikou, jsou jak oblíbené skladby z obou alb, tak i jeho vlastní autorská tvorba. Doposud totiž psal texty k jeho písním písničkář Pokáč.

Ani po meziříčském koncertě nepřijdou návštěvníci o následnou folklórní afterparty pod pódiem, ke které samozřejmě neodmyslitelně patří dobré víno. Voxela bude na koncertě doprovázet Cimbálovka ve složení troje housle (Václav Kopelec, Vojtěch Halaš, Michal Grossmann), viola (David Vašulka), cimbál (Michal Procházka), violoncello (David Krompolc) a kontrabas (Ondřej Mikulka). Sám Voxel zahraje na kytaru a ukulele. Spojením s cimbálovou hudbou navazuje zpěvák na období, kdy působil v punkrockové kapele, jejíž bubeník byl zároveň houslistou v úspěšné cimbálové muzice Pramínky a Voxel navštěvoval její koncerty. „Jeden z důvodů je ten, že bych rád lidi přesvědčil, že cimbálovka není dechovka a může bavit i mladší ročníky,“ říká Voxel.

Vstupenky na únorový koncert Voxela s Cimbálovkou jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2018)