Velikonoční jarmark ve Valmezu ozdobí obří malovaná vejce!

Velikonoční jarmark ve Valmezu ozdobí obří malovaná vejce!
Valašské Meziříčí ožije v pátek 27. března 2015 velikonočním jarmarkem. Kromě tradiční nabídky jarmarečního zboží připravili letos na meziříčském náměstí také doprovodný program. Atmosféru Velikonoc navodí folklórní vystoupení, interaktivní pohádka pro děti a koncert. K vidění tady bude originální výzdoba v podobě nazdobených břízek i obří malovaná vejce.

Stánkaři nabídnou své zboží už od deváté hodiny, doprovodný program přijde na řadu po 14. hodině. Po zahájení vedením města, se rozezní náměstím parádní cimbálová muzika Bača. Její vystoupení doplní jarní pásmo dětského folklórního souboru Ovečky. V 15 hodin bude patřit náměstí nejmenším dětem. Připravena je pro ně interaktivní pohádka Beránkovy velikonoční patálie v podání Divadla Kozlovice. Po pohádce oživí jarmark muzika vsetínské kapely Veselá Bída, která celý program v 17 hodin 15 minut uzavře.

Přímo na náměstí budou zdobit obří vejce zástupci Muzea regionu Valašsko, ZUŠ, Kulturního zařízení a jednomu z vajíček dá, jako zástupce vedení města Valašské Meziříčí, barvy místostarostka Yvona Wojaczková: „Od svého zvolení do funkce jsem zavalena prací. Právě malováním na náměstí bych chtěla zvláště nám ženám, které jsme v jednom kole připomenout, že je důležité umět se na chvíli zastavit a tvořit se svými dětmi“.

Obří vejce si můžete prohlédnout až do velikonočního pondělí v prostoru před Kulturním zařízením. Na jarmark s sebou vezměte i nejmladší děti, budou tady mít jedinečnou příležitost prohlédnout si a také pohladit mláďata domácích zvířat.

Velikonoční výzdobu připravila valašskomeziříčská ZŠ Žerotínova. Na jarmarku budou také kreativní dílny místní Základní umělecké školy Alfréda Radoka, v rámci kterých se mohou děti zapojit do zdobení papírových vajíček. Jejich práce budou vystaveny přímo v rámci jarmarku na šňůrách mezi stánky. Tři vylosovaní malí kreslíři dostanou odměnu.
 

Přijďte si s námi užít „Velikonoční jarmark ve Valmezu!“

Ing. Gabriela Zelinková