Ve Valašském Meziříčí se připravuje kulturní léto

Ve Valašském Meziříčí se připravuje kulturní léto

Když sezóna skončí, Kulturní léto začíná. Jak je již zvykem i v letošním roce se mohou obyvatelé nejen Valašského Meziříčí těšit na letní kulturní program, který své místo nalezne výhradně v Amfiteátru v parku zámku Kinských. Na programu jsou koncerty, divadla pro děti i promítání letního kina. Akce připravuje Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí a většina akcí je zdarma.

Letošní Valašskomeziříčské kulturní léto zahájí v prostorách Amfiteátru řada vynikajících muzikantů z rožnovska, valašskomeziříčska a frenštátska pod hlavičkou Swingbandu Jindřicha Dořičáka ze Zubří. Do malebného prostoru se vrátí formace Deep-M-Ocean složená z hudebníků z různých koutů Valašska, která v minulém roce zaujala svými promenádními koncerty a také kapela The Dust, jež nedávno pokřtila své debutové album Other Faces a autorské skladby představí po širým nebem. Milovníkům dechové hudby zahraje na začátku srpna soubor Polančanka z Valašské Polanky a Dechová hudba města Valašské Meziříčí a děti se na konci prázdnin budou moci bavit při bláznivé cestě za pokladem v Pirátské pohádce Divadla Tramtárie Olomouc, které nabídne mimo jiné zábavný doprovodný program. Dostane se také na již zmíněné promenádní koncerty v Jurkovičově altánu. Tento rok se jich ujmou Komorní žestě. Oproti minulým rokům se však bude jednat pouze o dvě neděle. Jednu červencovou a jednu srpnovou.

Program Kulturního léta se ale skládá také z akcí, na něž je nutné si pořídit vstupenky. V červenci je to Veselá trojka Pavla Kršky, známý pořad československé lidové televize Šlágr a v srpnu do Valašského Meziříčí zavítá Lucie Vondráčková se skupinou Vokobere v rámci exkluzivního akustického turné Manner Kousek štěstí Tour 2016. Chybět nebude samozřejmě promítání Letního kina pod taktovkou kina Svět ve druhé polovině prázdnin, které začne v sobotu 13. srpna a potrvá do jeho konce. Připraveny jsou filmy pro všechny věkové kategorie. Rodiče mohou zajít s dětmi na animáky Tajný život mazlíčků, Zootropolis: Město zvířat, Dobu Ledovou: Mamutí drcnutí nebo Hledá se Dory i dobrodružné fantasy Kniha Džunglí. Českými zástupci budou filmy Teorie tygra a Děda. Z nejnovějších kasovních trháků pokračování thrilleru Jason Bourne, závěrečný snímek trilogie Star Trek: Do neznáma či akční sci-fi Sebevražedný oddíl. Výčet filmů tímto nekončí, dále budou k vidění Grandhotel Budapešť, kultovní Mlčení jehňátek, romantické drama Lásky čas, krimi komedii Správní chlapi i životopisný snímek Orel Eddie

Koncerty v Amfiteátru doplní programy v areálu zámku Žerotínů. Na Zámecké terase to bude žít elektronickou muzikou v programu Digital a podání DJs Davida Steinigera, Petra Charváta, DJ SpaceT, Fast Forward, Jungleman a dalších. Komornější koncerty nabídnou Hudební procházku od Renesance přes Baroko až po modernu v duu zobcových fléten v podání Alice Krejčí a Dagmar Podrazové, folkový koncert básníka a písničkáře Pavla J. Hejátka, vsetínského písničkáře Pavla Tabáska, zakladatele klubu Mandala v Kopřivnici Tomáše Nováčka s flétnovým doprovodem i večer s písničkářem Martinem Veřmířovským. Promítat se bude novozélandský dokumentární film Hiphop-erace a o známé spisovatelce a dramatičce budou nejen povídat Jiří Měsíc, herci HaDivadla a Gertrude Steinová. Nabídku poslední srpnový víkend uzavře tradiční Výstava Patchworkových přikrývek na I nádvoří zámku s výstavkou a prodejem paličkované krajky, prodejem látek, šicích pomůcek a dárkových předmětů.

Muzejní a galerijní centrum přidává do Kulturního léto pod názvem Léto s výstavou Psychedelia venkovní filmové projekce na Zámecké terase vztahující se k aktuální výstavě Psychedelia ve vizuální kultuře beatového věku 1962-72, jež je k vidění v přízemí a druhém patře centra. Vše odstartuje ve středu 13. července a pokračovat bude každou středu až do 31. srpna. Na programu jsou filmy Absolvent, Let It Be, Pat Garrett a Billy Kid, Rolling Stones Rock And Roll Circus, Půlnoční kovboj, Woodstock, Bezstarostná jízda a Jesus Christ Superstar. V případě nepříznivého počasí se projekce přesouvají do přízemí Muzejního a galerijního centra.

Více informací o programech Valašskomeziříčského kulturního léta naleznete na internetových stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Kde jsou také uvedeny varianty pro případ deštivého počasí či změny v programu.

 

(smo#2016)

 

Ondřej Smolka, PR Manager, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.

Kontakt: tel. 739 470 291, email: smolka@kzvalmez.cz, www.kzvalmez.cz.