Valašskomeziříčské kulturní léto pokračuje koncerty Pavla Dobeše, Cimballicy i Letním kinem

Valašskomeziříčské kulturní léto pokračuje koncerty Pavla Dobeše, Cimballicy i Letním kinem

Kulturní léto 2014 ve Valašském Meziříčí vkráčí do své druhé poloviny. V červenci se mohli návštěvníci zaposlouchat například do tvorby Nadi Urbánkové, obdivovat hrdelní zpěvy sibiřské skupiny Altai Kai, rozbalit to s kapelami Generace Vm a Pj Harvey Revival či objevit pravé argentinské tango v podání Mariel Martínez & La Porteňa Tango Trío. V srpnu tempo nepolevuje a Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí zve kromě koncertů Zbyňka Ternera, Pavla Dobeše či Cimballicy také na promítání Letního kina.

Ani v létě nepřijdou zkrátka ti nejmenší. Právě pro ně je určen první srpnový program v sobotu 2. srpna, nazvaný Pískomil se vrací. Dětem, ale i jejich rodičům nabízí koncert spoustu společné zábavy a legrace, protože kdo si hraje, nezlobí. Pískomila vystřídá ve čtvrtek 7. rožnovský rodák, zpěvák a kytarista Zbyněk Terner. Za doprovodu skvělých instrumentalistů Joe After Trio uvede jak tradiční skladby z žánru swing, jazz i bluee, tak i oblíbené jazzové úpravy popových kapel jako Beatles, Norah Jones či Janis Joplin.

V polovině srpna bude v Amfiteátru znít kytara a zpěv písničkáře Pavla Dobeše. Jeho nenapodobitelné a jedinečné písně, které nepostrádají humor ani nadsázku si budou moci všichni poslechnout ve čtvrtek 14. srpna. Pro ty, kterým není tvorba Pavla Dobeše tím pravým ořechovým, připravujeme v ten samý den Severský večer se třemi švédskými kapelami. Od dvacáté hodiny se zde představí punkové kapely Lack Of Loud a Braincoats a metalový nářez přiveze čtveřice, jenž si říká Repay. I letos si na své přijdou příznivci Dechové hudby města Valašské Meziříčí. V pořadu Sejdeme se při dechovce ve čtvrtek 21. srpna si s nimi zahrají také hosté Bystřičanka z Valašské Bystřice. Posledním koncertem Valašskomeziříčského kulturního léta 2014 bude šestičlenné folklórní uskupení Cimballica, které se zaměřuje na široké spektrum folkloru, ale také interpretaci světových melodií. Vstup na koncerty je samozřejmě zdarma.

Kulturní léto však není pouze o hudbě. Jako již tradičně pořádá 1. Moravský patchworkový spolek Výstavu Patchworkových přikrývek, a to od pátku 15. srpna až do osmnácté hodiny soboty 16. srpna. Kromě zhlédnutí výstavy patchworkových výtvorů, se uskuteční také výstavka paličkované krajky a trh látek, šicích pomůcek a dárkových předmětů. Vstupné na tuto akci je dobrovolné.

Nabídku Kulturního léta uzavírá promítání Letního kina, které v tomto roce hlásí návrat. Ale ne tak ledajaký. V minulých letech nebylo možné kvůli nevyhovující a zastaralé promítací technice a nedostatku klasických 35mm filmových kopií promítat aktuální filmové tituly. To se ale letos mění.  V této sezóně se mohou všichni bez ohledu věku těšit na nejnovější filmové trháky, které si v měsíci srpnu razí cestu do kin po celé republice. A to vše díky vypůjčené digitální technice, která v Amfiteátru doteď chyběla.

V průběhu posledních dvou srpnových týdnů se tak filmoví nadšenci mohou těšit na pokračování akčního filmu Expendables: Postradatelní 3 v čele se Sylvesterem Stallonem, francouzský sci-fi snímek z dílny Luca Bessona s názvem Lucy, nové hrané zpracování filmu Želvy ninja nebo českou pohádku z pera Zdeňka Svěráka pod režijní taktovkou Jana Svěráka Tři bratři v hlavní roli s Tomášem Klusem a Vojtou Dykem. Plejádu filmových novinek doplňuje úspěšný animák Jak vycvičit draka 2 a české komediální drama Díra u Hanušovic

Více informací k pořádaným akcím je na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Kde jsou také pravidelné informace o případném přesunu akce z Amfiteátru do prostor zámku Žerotínů. Těšíme se na vás.

 

(smo#2014)

Ondřej Smolka, PR Manager, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.

Kontakt: tel. 739 470 291, email: smolka@kzvalmez.cz,

www.kzvalmez.cz