V zámku Žerotínů bude znít komorní hudba i folk

V zámku Žerotínů bude znít komorní hudba i folk

Ve valašskomeziříčském zámku Žerotínů se v následujících dnech uskuteční řada různorodých akcí. Koncertní předplatné zde pokračuje cenami ověnčeným Sedláčkovým kvartetem, na Malou scénu za oponou se vrátí písničkářka Pavlína Jíšová s kolegyní Petrou Šanclovou a vyrazit je možné také do divadla na komedii Chvilková slabost s Petrou Špalkovou a Davidem Matáskem. Vstupenky na všechny akce jsou k dostání také v předprodeji.

Programová nabídka S-klubu se po krátké pauze opět vrací do rozjetých kolejí. A na začátku února zve rovnou na několik akcí. Ve středu 7. února bude velký sál patřit jednomu z předních českých smyčcových kvartet, a to Sedláčkovu kvartetu, které zde zahraje v rámci Koncertního předplatného. Kvarteto je držitelem Ceny Českého spolku pro komorní hudbu za rok 2016 a několikanásobným vítězem různých mezinárodních soutěží. Členové Michal Sedláček (1. Housle), Jan Maceček (2. Housle), Vít Kubík (viola) a Karel Chudý (violoncello) jsou studenty či absolventy pražské Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze a mají vynikající zkušenosti jak se sólovou, tak komorní hrou. V současné době připravují nahrávku nového CD s českými autory: A. Dvořák, S. Hořínka, J. Teml, B. Martinů. Koncert začne v devatenáct hodin.

O víkendu čekají milovníky kultury dvě akce. V sobotu 10. února pokračuje také Divadelní předplatné. Herci z pražského Divadla v Rytířské přijedou do Valmezu s bravurní komedií Chvilková slabost významného britského dramatika a herce Donalda Churchilla. O zábavnosti a moudrosti jeho stylu se mohou návštěvníci přesvědčit právě v Chvilkové slabosti, kde pod režijní taktovkou Petra Hrušky exceluje herecké duo Petra Špalková a David Matásek, které doplňuje mladá herečka Sandra Černodrinská. Inscenace začne v devatenáct hodin a vstupenky je možno zakoupit v doprodeji.

Neděle 11. února pak bude patřit folkovému koncertu jihočeské zpěvačky Pavlíny Jíšové, která se na Malou scénu za oponou vrací s multiinstrumentalistkou Petrou Šany Šanclovou. Pavlína se věnuje hudbě celý život a její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech. Díky svému nezaměnitelnému hlasu si vydobyla pevné místo na české hudební scéně a po naší vlasti koncertuje buďto sólově, s triem Pavlína Jíšová & Bababand nebo v duu právě s Petrou Šanclovou, jež je česká písničkářka, zpěvačka a multiinstumentalistka. Šanclová v minulosti spolupracovala se spoustou známých osobností naší folkové scény. Na svém kontě má vlastní album Ze země vah a postupem času se rozhodla vydat na sólovou koncertní dráhu.

Vstupenky lze pořídit v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

 

(smo#2018)