UDG premiérově zahrají v M-klubu

UDG – význam těchto tří písmen zná málokdo. Přesto si je veřejnost dokáže spojit s poetickými texty a skočnými melodiemi. Za zkratkou se schovává populární ústecká formace, která vystoupí v sobotu 9. dubna ve valašskomeziříčském M-klubu.

UDG na hudební scéně působí již do roku 1996. Kariéru odstartovala kapela o osm let později, kdy se stala vítězem druhého ročníku soutěže Coca-Cola Popstar, což ji zajistilo smlouvu na vydání tří alb s renomovaným hudebním vydavatelstvím. Svůj mimořádný talent UDG potvrzovali i v dalších letech. „Posledním bylo vítězství v soutěži  ŽEBŘÍK 2010 v kategorii kapela roku," doplnil produkční M-klubu David Schwager.

Ve Valašském Meziříčí se formace představí v rámci turné Jam Rock Tour 2011 se speciálním hostem – orlicko-ústeckou kapelou Mothers Angels hrající „agresivní pop", která podobně jako UDG klade důraz na české texty. „Během zhruba devadesátiminutové show zazní oblíbené hity jako Hvězdář, Kurtizána nebo Motýl. Jako překvapení UDG zahrají i doposud nehranou novinku," přiblížil meziříčskou akci Schwager. Lukáš Martinek (lum)