Tajemství Mandarinkového pokoje v Kulturním zařízení

Tajemství Mandarinkového pokoje v Kulturním zařízení

Novou sezonu Divadelního předplatného zahájí ve středu 18. září Bratislavské hudobné divadlo s inscenací Mandarínková izba. Představení začne tradičně v sedm hodin večer ve velkém sále Kulturního zařízení.

Mandarínková izba je komedie plná francouzského espritu a šarmu. Nabízí zajímavé příběhy lidí ve vtipných a krátkých jednoaktovkách s překvapivým závěrem. Na podiu Kulturního zařízení se představí čtyři slovenští herci Maroš Kramár, Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský a Bibiana Ondrejková, kteří se v průběhu hry převtělí do několika postav různých osudů v tajemném pokoji jednoho malého pařížského hotelu. Například Maroš Kramár během představení vystřídá na osm kostýmů.

Divadelní hra Mandarínkový izba dává prostor jednak režisérovi, ale také hercům vrátit se k schopnostem využít divadelní řemeslo v tom nejlepším slova smyslu. Celý příběh je podán s lehkostí a humorem, který do své hry dal její autor Robert Thomas. Významný francouzský herec, dramatik a filmový a seriálový scénáristka. Je zakladatelem takzvaného komediálního thrilleru, kde se mistrovsky proplétá smích s napětím. Mandarínková izba je jednou z jeho patnácti autorských her.

Doprodej na divadelní představení Mandarínková izba bude probíhat v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí po uzavření Divadelního předplatného 2013/2014 od soboty 14. září.

(smo)