Skvělí Fleret zahrají v meziříčském M-klubu

Skvělí Fleret zahrají v meziříčském M-klubu

Třiatřicet let brázdí vizovická parta muzikantů pod názvem Fleret vody české a slovenské hudební scény. Jejich autorské písně již během let zlidověly a dokonce se dostaly i do knížek hudební výchovy. V průběhu roku je lze vídat na různých venkovních koncertech, ale nic se nevyrovná plnohodnotnému zážitku z těch klubových. Tuto šanci mají fanoušci například v M-klubu ve Valašském Meziříčí, kde Fleret zahraje v pátek 4. listopadu od dvaceti hodin. Vstupenky jsou již k dostání v předprodeji.

Kapelu Fleret není na Valašsku třeba příliš představovat. Je to skvělá parta muzikantů, která svým vystoupením dokáže strhnout každého. Písně jako Zafúkané či Vizovice zná skoro každý. A není divu, že jejich autorská tvorba za ty léta zlidověla. Slavné začátky ve spolupráci s Vlastou Redlem přinesly Fleretu několik významných ocenění na největší hudební přehlídce v té době, a to celostátní Portě v Plzni, kdy několikrát zabodovala s písněmi jako Letiště nebo Bečva. V roce 1997 si Fleret vybrala slavná skupina Jethro Tull jako předskokany na jejich českém turné. To už se pomalu začala odvíjet dlouholetá spolupráce Fleretu s královnou lidové písně a národní umělkyní Jarmilou Šulákovou, která u kapely zůstala až do ukončení své kariéry v roce 2012. Kapela, za svůj hudební život vydala více jak patnáct desek, z nichž se většina stala, co se do prodeje nosičů týče, zlatými, platinovými a multiplatinovými.

Vstupenky na listopadový koncert kapely Fleret v meziříčském M-klubu jsou k dostání v osobně v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)