Simona Stašová se představí jako Filumena Marturano

Simona Stašová se představí jako Filumena Marturano

Po delší době mohou fanoušci české herečky Simony Stašové ve Valašském Meziříčí jásat radostí. V místním Kulturním zařízení se totiž v neděli 9. dubna představí jako prostá Filumena Marturano ve slavné tragikomedii italského spisovatele Eduarda De Filippa. Zhýralého boháče ztvární její herecký kolega Svatopluk Skopal. Představení začne v 19 hodin.

Herci Simona Stašová a Svatopluk Skopal se na divadelním pódiu ve Valašském Meziříčí představí v hlavních rolích slavné tragikomedie Filumena Marturano, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby.  Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti. V ideálně namíchaném dění se střídají humorné scény s dramatickými. Nesmrtelnou filmovou adaptaci s názvem Manželství po italsku natočil v roce 1964 slavný italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho.

Kouzelné situace, hluboká dojetí i srandy kopec zažijete jedině v inscenaci Filumena Marturano, na kterou zakoupíte vstupenky v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo)