Severský večer se švédskými kapelami obohatí Kulturní léto

Severský večer se švédskými kapelami obohatí Kulturní léto

Valašskomeziříčské kulturní léto pokračuje ve čtvrtek 14. srpna koncertem tří švédských kapel. Letos do České republiky přijede indie-punková kapela Lack Of Loud, metalisté Repay a punkáči Braincoats. Jelikož jde o čistě klubová vystoupení, tak se Severský večer uskuteční za každého počasí v prostorách M-klubu. Začátek je plánován na osmou hodinu večerní. Vstup na akci je samozřejmě zdarma.

V loňském programu Kulturního léta jsme vám ve Valmezu představili švédské kapely Lars Wallin & The Tribelars, Pan K. a Johan Lööw & Impulserna. U počtu tří zůstáváme. Tentokrát přivážíme opět nepoznané, ale vynikajíci kapelky Lack Of Loud, Repay a Braincoats. Současně se přesuneme také do jiných vod hudby, a to punku a metalu.

Směsici punku, grunge a indie s řádnou dávkou energie do vás pustí Lack Of Loud, které v průběhu večera doplní čtyřčlenná metalová formace Repay. Oproti Lack Of Loud působí na švédské hudební scéně trochu déle. Dohromady se dali v roce 2008 a v loňském roce vypustili do světa hudby své debutové album s názvem War Is Here. Do třetice všeho dobrého v podobě punkové kapely Braincoats. Tihle chlápci se řídí jediným pravidlem, a to že nejsou žádná pravidla a podle toho ten jejich nářez taky stojí za to a právě v těchto dnech dokončují nové EP, které se bude jmenovat Madhouse neboli Blázinec.

Vše nahrává tomu, že se bude jednat o skvělý večer v dobré společnosti, který byste si za žádnou cenu neměli nechat ujít. A pokud se pro vás nejedná o pravý šálek čaje, můžete zajít na koncert ostravského písničkáře Pavla Dobeše, který se uskuteční v ten samý den v Amfiteátru od šesté hodiny odpolední. Případně se dají stihnout oba koncerty.

(smo#2014)