S třemi postaršími pány na špatné adrese

S třemi postaršími pány na špatné adrese

S třemi postaršími pány na špatné adrese

Poslední inscenací z programu Divadelního předplatného této sezóny bude ve velkém sále Kulturního zařízení divadelní kus z repertoáru Divadla Bez zábradlí Tři muži na špatné adrese. V hlavních rolích italské komedie se ve středu 6. května představí trojice pánů Karel Heřmánek, Bohumil Klepl a Zdeněk Žák. Začátek je v devatenáct hodin a vstupenky jsou již v doprodeji.

Název komedie Tři muži na jedné adrese z pera italského dramatika Luigiho Lunariho do puntíku vystihuje, o co ve hře běží. Herci totiž potřebují jedinou scénu, malý stolek, tři židle a čtvery dveře, z nichž v průběhu děje vstupují hlavní aktéři, nebo se jimi naopak pokoušejí jeviště opustit. Inscenace si zakládá převážně na vtipných a bystrých dialozích.

První se na scéně objevuje bývalý kapitán se svéráznými způsoby chování v podání Karla Heřmánka, který si do místnosti přišel vyzvednout spis. Nestačí se však divit když druhými dveřmi vstoupí postarší podnikatel na záletech, kterého hraje Bohumil Klepl. V tomto okamžiku dochází k prvnímu nedorozumění. Oba totiž zjišťují, že i když se zde dostavil každý za jiným účelem i do jiné ulice, nacházejí se ve stejném pokoji v sedmém patře. Oba herci se zdají být pro role haštěřivých dědků jako stvoření, Heřmánek činí svému hereckému kolegovi naschvály a i publikum vidí, že si to skutečně s radostí vychutnává. Podnikatel se samozřejmě dopaluje, běsní, div mu nejde pěna od pusy. Také Kleplovi jeho roli divák věří, hraje ji opravdu přesvědčivě. 

Uprostřed jejich hádek vchází na scénu třetí postava, kultivovaný profesor, kterého báječně ztvárňuje Zdeněk Žák. Svým příchodem zmírňuje napjatou atmosféru mezi muži a opět dochází k záhadě s adresou, na níž se nachází.

Celá hra neslouží pouze jako hádání postarších pánů, ale má i hlubší rozměr. Řeší se zde rozličné problémy, herci sarkasticky glosují a tím nutí diváka zamyslet se. V této hře není nic normálního, vše se dá nějak vysvětlit, jak v závěru postavy zjišťují. Tedy téměř vše.

Inscenace Tři muži na stejné adrese je poslední z cyklu Divadelní předplatné 2014/2015 a vstupenky jsou v doprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2015)                                                                            

 

Ondřej Smolka, PR Manager

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.

Kontakt: tel. 739 470 291, email: smolka@kzvalmez.cz, www.kzvalmez.cz