Rocková pařba s Dark Gamballe v meziříčském M-klubu

Rocková pařba s Dark Gamballe v meziříčském M-klubu

Další rockový večírek se připravuje v meziříčském M-klubu na sobotu 12. dubna. Tentokrát zde zavítá vyškovská rocková parta Dark Gamballe představit svou nejnovější desku Zatím dobrý. Na koncert si přizvala novojičínské kapely Greedy Invalid a Bastardo Dentro. Začátek je tradičně ve 20 hodin.

Své první album vydala vyškovská parta Dark před necelými dvaadvaceti lety. Jednalo se o death metal se vším a v kapele dřímaly velké ambice. Ty za svou dobu působení dokázali zcela využít a každým dalším albem překvapit. Začali vstřebávat mnoho různých vlivů a v textech se začala objevovat vlastní vymyšlená řeč „gamballština“. Ta vedla k přejmenování na současný název Dark Gamballe. Vývoj skupiny dospěl až k melodickému podlazenému rocku s hitovým potenciálem a s novým albem přišlo i k opuštění od vymyšlené řeči. „Gamballština byla sice zábavná, ale stejně jako jsme jiní my i vyjadřování Dark Gamballe je v současnosti jiné. Možná mi trochu chybí ta barevnost, ale ochočit slova do češtiny, mě baví mnohem víc,“ svěřil se v rozhovoru pro Rock Magazine Spark zpěvák a textař Jiří Sedláček.

V průběhu večera se představí také novojičínští Greedy Invalid. Přesně před rokem vydali svou pátou studiovku s názvem The End plnou melancholického gothic metalu. Zúročili tak devatenáct let své existence a opět svou formu dokazují v atmosférických náladách s valivými kytarami a podmanivým zvukem klavírů s hluboce položeným a procítěným mužským vokálem.

Třetí kapelou, jež na rockovém večírku v M-klubu vystoupí, jsou místo avizovaných Bastardo Dentro, valašskomeziříčští Artificial Life. Čtyřčlenná kapela hrající pop-punk s prvky hardcoru a anglickými texty.

Vstupenky jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí, kde je také více informací o letošním ročníku Majálesu.

 

(smo#2014)

Ondřej Smolka, PR Manager Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.

Kontakt: tel. 739 470 291, email: smolka@kzvalmez.cz

 

Dark Gamballe Valmez