Říjen, měsíc poezie v Kulturním zařízení

Říjen, měsíc poezie v Kulturním zařízení

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí připravuje v polovině října již jednapadesátý ročník Mezinárodního festivalu poezie, který tímto vstupuje do šesté dekády své existence. Čeští a slovenští amatérští recitátoři se zde setkají od čtvrtku 15. října do soboty 17. října. Festival je však přístupný také široké veřejnosti a kromě recitací nabízí také koncert skupiny Cimballica či inscenaci Divadla v Dlouhé Alfréd Radok 100.

V loňském roce oslavil Mezinárodní festival poezie padesát let. Má za sebou úctyhodný příběh a nyní rozepisuje novou kapitolu, která bude, doufejme minimálně stejně dlouhá. Všichni, kdo do Valašského Meziříčí na festival přijíždějí, ať už řadu let nebo i poprvé, určitě cítí tu nezapomenutelnou a neopakovatelnou atmosféru, která zde vládne.

Festival však není jen o recitaci a samotné soutěži. Jeho součástí jsou také doprovodné programy. Ten první ve čtvrtek 15. října bude patřit ihned po zahájení hudebnímu uskupení Cimballica. Cimballica přínáší originální díla, odvážné aranže, neobvyklé hudební kombinace, nový image a netradiční pojetí vážné hudby, folkloru a filmové hudby. I obsazení tělesa je lehce nadstandardní a spíše připomíná malý orchestr. Klasické uspořádání cimbálové muziky je dále rozšířeno o violoncello.

Druhého doprovodného programu se zhostí herci z Divadla v Dlouhé, kteří v inscenaci Alfréd Radok 100 připomenou stoleté výročí narození divadelního a filmového režiséra Alfréda Radoka, jež je spjatý také s Valašským Meziříčím.

Vstupenky na doprovodné programy Mezinárodního festivalu poezie jsou již k dostání v předprodeji na stránkách www.kzvalmez.cz a v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

(smo#2015)