Retrohrátky míří do Valašského Meziříčí

Retrohrátky míří do Valašského Meziříčí

Do Muzejního a galerijního centra ve Valašském Meziříčí míří výstava, která představí staré a designově zajímavé hry a hračky a to nejlepší z hraček edukativního charakteru. Výstava Retrohrátky a ty nej prvky z Festivalu IQPlay bude otevřena 15. listopadu ve druhém patře centra a potrvá až do 20. ledna příštího roku. Více na www.magc.cz.


V části výstavy Retrohrátky si návštěvníci vystavené hry a hračky jistě budou pamatovat z dětství. Zajímavostí však je, že téměř všechny tyto hračky se stále vyrábějí, jen z nových materiálů a pomocí modernějších technologií. Návštěvníky tak čeká mnoho informací z historie
a výstava starých her a hraček v původním designu. Ve druhé části výstavy s názvem Ty nej prvky z Festivalu IQPlay budou k vidění a hlavně vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her.

 

Kdo by si nepamatoval oranžovou Tatru 148 nebo rodinou hru Dostihy a sázky. Tyto vzpomínky nám oživí společnost DINO. Legendární plastový náklaďák, ve kterém se děti rády vozí, měli dříve na písku snad všichni. Stejně tak jako téměř kultovní rodinnou hru Dostihy a sázky. Autorem je Ladislav Mareš, který hru vymyslel už před více než třiceti lety. Další vzpomínky v nás na výstavě vyvolají céčka, která už téměř čtyřicet let vyrábí Rudolf Chmela se svou ženou v domácí dílně v Hradci Králové. A mají stále úspěch, barevná céčka vyvážejí i do USA. Své zastoupení na výstavě bude mít také společnost Piatnik, která představí sbírku starých karet a také krásné nafukovací hračky z Fatry.

 

Jako doprovodný program výstavy Retrohrátky se pro děti chystají hravé koutky, kde si budou moci s některými hračkami pohrát. Nebudou chybět céčka, kovový traktůrek a beruška nebo stavebnice Merkur.

 

Festival IQ Play je putovní hravá výstava, na které jsou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her. Festival je rozdělen do několika zón podle druhu her. Zóna logických her je plná společenských deskových her, smart her pro jednoho hráče, logických her
a zvětšenin deskových her. Stavebnicová zóna je tvořena stavebnicemi z nejrůznějších materiálů.
K dispozici jsou i méně známé stavebnice. Baby zónu pak tvoří obří stavebnice, logické skládačky
a smyslové hračky.

 

(red#2018)