Radůza zahraje místnímu publiku

Radůza zahraje místnímu publiku

Nespoutaná horská bystřina české hudební scény Radůza se vrací do Valašského Meziříčí. Ve velkém sále Kulturního zařízení zazpívá a s kapelou zahraje nejlepší písničky z dosud vydaných alb i zcela nové písně, které ještě nejsou zaznamenány na žádném nosiči. Koncert se uskuteční ve středu 30. května od 19.30 hodin.

Umělecká dráha Radůzy připomíná některé „pohádkové" životopisy. Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako předskokanka slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala několik velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii.

Po kratší odmlce se loni na podzim vrátila na koncertní pódia a také vydala své první vánoční album, které pojmenovala Studna v poušti. To se setkalo s velkým zájmem posluchačů i hudebních recenzentů, kteří o něm psali jen v superlativech. Album bylo nominované na ceny Akademie populární hudby Anděl v kategorii Sólová interpretka. Prodejní úspěch vánočního alba se zpečetil platinovou deskou.

Vstupenky na koncert Radůzy s kapelou jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. V den koncertu budou vstupenky již za vyšší cenu.

(smo#2018)