Promítání snímku REMINISCENCE odstartuje 7. ročník festivalu TANECVALMEZ

Promítání snímku REMINISCENCE odstartuje  7. ročník festivalu TANECVALMEZ

Už zítra 4. června proběhne v meziříčském Kině Svět promítání filmového dokumentu REMINISCENCE. Jedná se o dokument mapující 25 let současné taneční tvorby a festivalu TANEC PRAHA. Promítání začíná v 17:30 a vstupné je v rámci festivalu TANECVALMEZ zdarma.

 

Dokumentární film REMINISCENCE má za cíl nejen zmapovat hostování významných zahraničních tanečních souborů, ale především naznačit umělecká a společenská témata, která do našeho kulturního prostoru pronikla právě díky choreografiím, které se v rámci Tance Praha prezentovaly. Fragmenty slavných choreografií proto rámují zásadní zpravodajské události na domácí i světové scéně.

 

Promítání v meziříčském Kině Svět odstartuje už 7. ročník festivalu TANECVALMEZ. Ten vypukne tuto sobotu 7. června na nádvoří Zámku Žerotínů. V předprogramu od 20:30 vystoupí tanečníci ze základních uměleckých škol a tanečních skupin z regionu. Můžete se určitě těšit na výběr těch nejlepších choreografií, které za uplynulý školní rok připravili. Hlavní program startuje ve 22:00 a vystoupí dva špičkové české soubory – VerTeDance a ND3 (soubor působící pod Národním divadlem Praha) se svými hosty. Festival TANECVALMEZ letos poprvé uvádí známý český moderátor Aleš Juchelka.

 

Předprodej vstupenek probíhá v Informačním centru ve Valašském Meziříčí, v sídle pořádájící ZUŠ B-Art na ulici Komenského ve Valašském Meziříčí a také v solné jeskyni SALZA v Zašové.

 

V předvečer festivalu v pátek 6. června bude nádvoří Zámku Žerotínů patřit žákům tanečního oboru ZUŠ B-Art, kteří od 20:30 uvedou své závěrečné vystoupení letošního školního roku.

 

Podrobnosti o festivalu TANECVALMEZ naleznete na stránkách www.tanecvalmez.cz.