Projekt C’est la vie pomůže obětem povodní

Multimediální představení C'est la vie, které společně nazkoušely děti ze základních uměleckých škol Valašské Meziříčí a Čadce se podruhé a dost možná naposled předvede ve valašskomeziříčském amfiteátru. Stane se tak v sobotu 4. září. Samotné představení začíná ve 20.00 hodin. Již o hodinu a půl dříve odstartuje prodejní výstava výtvarných prací žáků místní ZUŠ. Výtěžek z prodeje poputuje do severních Čech, které byly nedávno postiženy povodněmi.

Představení s názvem C'est la vie anebo jak to všechno bylo vyprodaný amfiteátr viděl už v polovině června. Po jeho skončení se dlouho tleskalo ve stoje. „Představení jsme zahráli také dvakrát v partnerské Čadci a v Divadle šansonu v Brně," bilancoval autor projektu Karel Riegel.

Během přípravy projektu se natáčelo přímo v Paříži, kde je děj zasazen. Natočené sekvence jsou součástí představení, promítají se na pozadí scény, kterou doplňují. Na projektu participuje celá řada umělecko-sportovních veličin, od tanečního studia Dynamic Brno až po mistra Evropy v capoeiře Michala Tomana. Tanec je hlavním výrazovým prostředkem celého představení, které představuje jeho vývoj od konce 19. století po současnost. Přípravy na celý projekt zabraly několik měsíců. „Také proto bychom rádi, aby se C'est la vie hrálo celou divadelní sezonu 2010/2011. O možné spolupráci už vyjednáváme s Národním divadlem v Brně, divadle Na Vinohradech či Městským divadlem ve Zlíně. Projekt pak ukončíme na filmovém festivale ve Zlíně," uvedl Riegel.

Podobně jako bonusové filmové DVD nabízí nikdy neviděné scény, tak také C'est la vie tentokrát nabídne víc. Amfiteátr bude přístupný již od 18.30 hodin. Lidé budou moci zakoupit některý z výrobků žáků ZUŠky, čímž podpoří obyvatele poškozené nedávnými povodněmi. „Herci se mezitím na pódiu budou snažit vytvořit atmosféru malého valmezského Montmartru. Představí zajímavou choreografii, zatančí či zazpívají šanson. Zahraje také doprovodná kapela Bugaboo," sdělil autor projektu. Lukáš Martinek (lum)