Přijďte si do Muzejního a galerijního centra vyrobit loutky, divadélka či se nechat provést výstavami s jejich autory

Přijďte si do Muzejního a galerijního centra vyrobit loutky, divadélka či se nechat provést výstavami s jejich autory

Muzejní a galerijní centru sídlící v jižním křídle zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí připravilos prosinec a leden řadu doprovodných programů k právě probíhajícím výstavám Divadlo Loutek, Retro Vánoce a 100+1 dílo z Krajské galerie výtvarného umění. Návštěvníci si tak budou moci vytvořit pohádkové loutky, vánoční ozdoby, zajít na divadélko či se zúčastnit Komentovaných prohlídek.

V současné době, až do poloviny ledna následujícího roku, jsou ve výstavních prostorách Muzejního a galerijního centra k vidění tři výstavní celky a v rámci jejich konání se uskuteční také několik doprovodných programů. V přízemí se návštěvníci přenesou do zlatých časů českého loutkového divadla, a pokud navštíví jeden s připravovaných workshopů, tak si mohou odnést vlastnoručně vytvořené loutkové divadélko, či pohádkové postavičky. „Pro návštěvníky máme na středu 13. prosince připravenou tvorbu loutkového divadla a volno mezi svátky si s dětmi mohou přijít zpříjemnit výrobou loutkových pohádkových postaviček ve čtvrtek 28. prosince,“ upřesňuje workshopy Adéla Maćkowiaková z Magc a dodává, že „Vstupné na workshopy je 50 Kč, doprovod je zdarma a v ceně je vstup na výstavu a přichystaný materiál. Dílničky jsou vhodné pro děti od čtyř do desíti let a zájemce prosíme o rezervaci na emailu mackowiakova@magc.cz či telefonním čísle 727 984 738.“

To ale z doprovodných programů k výstavě Divadlo loutek – Malé ale naše není vše. V neděli 14. ledna se můžete vydat na divadelní představení s názvem Anička a letadýlko – Kill Will. Pohádka vypráví příběh o nejslavnějším světovém dramatikovi Williamu S., jež ztratil plnicí pero, které se teď toulá světem a vypráví příběhy. Po skončení představení se navíc uskuteční workshop pro děti se samotnými tvůrci. A poslední den výstavy, v neděli 21. ledna, se uskuteční Komentovaná prohlídka s jedním z autorů výstavy, Pavlem Jiráskem.

A když jsme u Komentovaných prohlídek, tak do Valmezu opět zavítá kurátorka a autorka výstavy 100+1 dílo z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně Pavlína Pyšná, aby milovníky malířského umění naposledy provedla končící výstavou, jež nabízí pohled na exponáty 19. a 20. století, které jsou jinak uloženy v depozitu a nejsou k vidění na veřejnosti.

 

(smo#2017)