Přední české smyčcové Sedláčkovo kvarteto zahraje v Meziříčí

Přední české smyčcové Sedláčkovo kvarteto zahraje v Meziříčí

Koncertní předplatné ve Valašském Meziříčí pokračuje ve středu 7. února koncertem Sedláčkova kvarteta. Toto přední české smyčcové kvarteto, které je držitelem Ceny Českého spolku pro komorní hudbu zde zahraje ve velkém sále od devatenácté hodiny. Vstupenky jsou k dostání také v předprodeji.

Velký sál v zámku Žerotínů bude patřit jednomu z předních českých smyčcových kvartet, a to Sedláčkovu kvartetu, které zde zahraje v rámci Koncertního předplatného. Kvarteto je držitelem Ceny Českého spolku pro komorní hudbu za rok 2016 a několikanásobným vítězem různých mezinárodních soutěží. Členové Michal Sedláček (1. Housle), Jan Maceček (2. Housle), Vít Kubík (viola) a Karel Chudý (violoncello) jsou studenty či absolventy pražské Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze a mají vynikající zkušenosti jak se sólovou, tak komorní hrou.

Soubor vystupuje na mnoha významných akcích nejen u nás, ale i v Belgii či v Rakousku. Nedávno natočili d-moll, op. 34 Antonína Dvořáka, za jehož interpretaci obdrželi Zvláštní cenu ISA 11´. Zúčastnili se evropské soutěže komorní hudby – „Max Reger Kammermusikwettbewerb“ v německém Karlsruhe, kde postoupili do nejužšího výběru soutěžících. V současné době připravují nahrávku nového CD s českými autory: A. Dvořák, S. Hořínka, J. Teml, B. Martinů.

Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)