Porta Inferi a Personal Signet zahájí společné turné v M-klubu

M-klub ve Valašském Meziříčí přináší koncert spřízněných kapel Porta Inferi a česko-slovenských Personal Signet, jenž na jednom podiu vystoupí 6. října od 20.00 hodin v rámci společné podzimní šňůry Everyday Apocalypse.

Koncertní turné propojuje dvě země a dva podobné metalové žánry metal-power a progressive metal. Obě kapely se spolu setkaly již na prknech českého rockového festivalu Master sof Rock 2012, po kterém se daly dohromady a fanouškům přichystaly klubové koncertní turné s ďábelskou show.

Metaloví Porta Inferi nejsou žádnými začátečníky. Na hudební scéně působí od roku 2006 a svou inspiraci sbírali u kapel jako EDGUY či KAMELOT. Jejich tvorba je okořeněna jistou dávkou progrese a gotické atmosféry říznutá melancholií s výraznými klávesovými prvky. Česko-slovenští Personal Signet fungují už od roku 2003 a své příznivce zásobují pořádným progressive metalem, který doplňují melodickým zpěvem. Instrumentální exhibici si jedou po svém v mezích únosnosti a chlubí se technickou kvalitou.

Společně s oběma kapelami vystoupí také přední slovenská rock-metalová skupina Metropolis. Hudba, kterou Metropolis tvoří je velmi pestrá a kromě rock-metalových základů využívá prvků elektroniky a různé etnické prvky. Koncert ve Valašském Meziříčí slibuje neuvěřitelnou smršť energického metalu.

(smo)