Pohodový kněz z Lanškrouna Zbigniew Czendlik zavítá na Malou scénu za oponou

Pohodový kněz z Lanškrouna Zbigniew Czendlik zavítá na Malou scénu za oponou

Meziříčská Malá scéna za oponou tentokrát do pořadu Osobnosti v křesle pro hosta pozvala pohodového a zábavného kněze Zbigniewa Czendlika. Ten bude ve čtvrtek 10. Listopadu vyprávět příběhy z osobního, kněžského i jiného života s nadhledem a humorem sobě vlastním v pořadu Postel, hospoda, kostel. Začátek je v 19.30 hodin.

Není kněz jako kněz – polský kněz Zbigniew Czendlik působící v Lanškrouně je toho skvělým důkazem. Do Valašského Meziříčí zavítá s besedou nazvanou dle jeho nejnovější knihy Postel, hospoda kostel, kterou napsal společně s Markétou Zahradníkovou. Kromě humorných příběhů se dotýká také obecné problematiky současného světa, o níž rád diskutuje s diváky.

Mediálně vytěžovaný farář, který se se svými přiměřeně provokativními názory co chvíli objevuje v televizi, v rozhlase, a dokonce i v ženských magazínech, je upovídaný extrovert. Svou kazatelskou výmluvností zahrnuje všechny, kdo jsou jen trochu ochotni poslouchat. Sám sebe pasuje na lidový protipól kněze a intelektuála Tomáše Halíka, kterého obdivuje, ale když se s ním potká, moc si prý nepopovídají. Známý je především kvůli přátelství s lidmi z českého šoubyznysu. Moderuje pořad Uchem jehly, pořádá Letní farní slavnosti, hrával fotbal a v současné době jej zaujal golf. Součástí besedy na Malé scéně za oponou bude autogramiáda nové knihy Postel, hospoda, kostel, kterou bude možné zakoupit přímo na místě.

Vstupenky na besedu Zbigniewa Czendlika jsou již nyní k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2016)