Petra Börnerová Duo a maďarský hamonikář Big Fat Chubby zahrají na Malé scéně

Petra Börnerová Duo a maďarský hamonikář Big Fat Chubby zahrají na Malé scéně

Malá scéna za oponou zve koncem října na koncert bílinské zpěvačky Petry Börnerové, která se na prknech Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí představí v duu se svým manželem Tomášem Bobrovniczkým. Hostem koncertu v pondělí 27. října bude maďarský bluesman Big Fat Chubby. Začátek je naplánován na 19.30 hodin.

V říjnu se na Malé scéně za oponou představí projekt české zpěvačky Petry Börnerové a jejího manžela slovenského hudebníka Tomáše Bobrovniczkého s výstižným názvem Petra Börnerová duo. Jejich repertoár je postavený na vlastních i převzatých folk-bluesových skladbách, které zahrají také ve Valašském Meziříčí. Petra Börnerová působí na evropské hudební scéně od roku 2005 a kromě zmíněného komornějšího dua má také vlastní kapelu. Výsledkem její tvorby je kultivované z jazz-blues vycházející písničkářství na špičkové instrumentální úrovni. Na koncertech dua se Petra Börnerová doprovází na akordeon a její manžel přesedl zpoza bicích ke kytaře. Jazzové zkušenosti nabrala ve spolupráci s jazzovou zpěvačkou Janou Koubkovou.

S významným slovenským hudebníkem, skladatelem a kytaristou Milošem Železňákem, kterého návštěvníci Malé scény znají z jeho koncertu se Zuzanou Homolovou či jeho vlastního Tria, dali dohromady kapelu Petra Börnerová Band. Autorské debutové album vydali v roce 2008, na které Petra koncem roku 2012 navázala deskou Acoustic session.

Speciálním hostem koncertu bude maďarský zpěvák a hráč na foukací harmoniku, který si říká Big Fat Chubby a bez pochyby patří k nejlepším harmonikářův v Maďarsku. V současné době působí v kapele Big Fat Chubby & the Swamp Busters.

Vstupenky na koncert Petra Börnerová Duo & Big Fat Chubby jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2014)

 

Petra Börnerová Duo