Petr Nárožný se představí ve francouzské bulvární komedii

Petr Nárožný se představí ve francouzské bulvární komedii

Návštěvníci Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí mají v květnu možnost zajít si do velkého sálu na dobrodružství sympatického venkovana Petra Nárožného. Divadelní představení o výběrčím daně, který se rozhodne překvapit svou dceru v Paříži je zařazeno mimo předplatné. Bulvární komedii V Paříži bych tě nečekala, tatínku uvede S-klub v neděli 17. května od devatenácté hodiny.

Komedie V Paříži bych tě nečekala, tatínku, v současné době nejznámějšího autora konverzačních komedií ve Francii, Jeana Barbiera, měla premiéru vloni na začátku června v Divadle Palace. Hlavní roli provinčního výběrčího přímých daní ztvárňuje herec Petr Nárožný, který se chopil také úpravy této bulvární komedie. „V Paříži bych tě nečekala, tatínku, to je další bulvární komedie, ve které hraju rád. Měl jsem tyhle komedie rád vždycky. A když je hráli páni herci, jako byl Václav Voska, Oldřich Nový, Svatopluk Beneš, Irenka Kačírková, Jarka Adamová a mnozí další mistři, byla to radost a pohlazení duše. Zaplať bůh za ty bulvární komedie. Jsou věčné a diváci je mají po staletí rádi,“ říká o hře Petr Nárožný. Společně s Petrem Nárožným ve hře excelují Jana Malá v alternaci s Týnou Průchovou, Jarmila Švehlová, Simona Postlerová nebo Miroslava Pleštilová, Barbora Šťastná Petrová nebo Malvína Pachlová, František Skopal nebo Martin Sochor a Jan Šťastný nebo Jan Čenský.

A o čem vlastně inscenace vypráví? O dobrodružství sympatického výběrčího přímých daní ze zapadlého provinčního městečka, jež se jednoho dne rozhodne, že překvapí svoji dceru a navštíví ji v Paříži. Starostlivý otec ale s podivem zjišťuje, že jeho milovaná dcera už nepracuje v pojišťovně, ale jako společnice ve světě velké politiky a obchodu, ve kterém se rázem ocitá i on. Ve spletitém prostředí se tatínek rychle zorientuje, a když okouzlí manželku svého nejvyššího šéfa, změní to rázem celý jeho život, budoucnost dcery a dokonce i složení vlády. Tím se rozjede uragán komických situací, které neberou konce.

Vstupenky na divadelní představení V Paříži bych tě nečekala, tatínku, jsou v předprodeji v turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2015)